Фондові індекси найбільших держав АТР знизилися в понеділок

Ринки 25.07.2022    16:31
Фондові індекси найбільших держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) знизилися за підсумками сесії в понеділок через побоювання зростання світової економіки, проте південнокорейський індикатор зафіксував помірне зростання.

Інвестори побоюються, що зусилля провідних центробанків зі стримування інфляції можуть послабити темпи зростання глобальної економіки.

Так, минулого тижня Європейський центральний банк підвищив усі три основні відсоткові ставки одразу на 50 базисних пунктів, тоді як аналітики в середньому очікували підйому на 25 б.п. Цього тижня відбудеться чергове засідання Федеральної резервної системи, на якому, на думку учасників ринку, ставку буде підвищено на 75 б.п., при цьому є побоювання, що Федрезерв може вирішити більш активне збільшення вартості запозичень. Додатковий тиск на азіатські технологічні компанії спричинило падіння американського фондового індексу Nasdaq на 1,9% за підсумками торгів минулої п'ятниці.

 Китайський індекс Shanghai Composite знизився на 0,6%, гонконгський індикатор Hang Seng – на 0,22%. Акції китайських енергетичних та технологічних компаній різко подешевшали на побоюваннях щодо зростання економіки КНР. Ціна паперів Contemporary Amperex знизилася на 1,9%, BYD Company – на 2%, Longi Green Energy – на 2,2%, TCL Zhonghuan – на 3,8%, East Money – на 2,6%.

Тим часом папери девелоперів подорожчали на повідомленнях у ЗМІ про те, що влада Китаю планує створити фонд нерухомості обсягом до 300 млрд юанів для підтримки сектора. Котирування Poly Developments та China Baoan виросли на 3% та 2% відповідно, Jiangsu Dagang – на максимально можливі 10%.

Акції Alibaba (SPB: BABA) Holdings за підсумками торгів у Гонконгу подешевшали на 1,5%, ринкова вартість автовиробника Li Auto (SPB: LI) знизилася на 2,8%. Папери China Evergrande впали на 11% на новини про відставку головного виконавчого директора та фінансового директора проблемного забудовника. Японський індекс Nikkei 225 знизився на 0,77%.

 Капіталізація сталеливарної компанії Tokyo Steel впала на 6,7%. Компанія прозвітувала про зростання чистого прибутку на 87% у минулому кварталі, проте показник виявився гіршим за прогнози ринку - 6,81 млрд ієн ($50 млн) проти 7,10 млрд ієн. Виторг у квітні-червні підвищився на 71%, до 90,65 млрд ієн.

Лідерами зниження стали технологічні компанії: Keyence (-2,4%), Recruit Holdings (-2,1%), Lasertec (-2,4%), Murata Manufacturing (-1,4%) та Renesas Electronics (-1, 3%). Найбільші капіталізації компанії Японії також завершили сесію в мінусі: Fast Retailing (-0,5%), Toyota Motor (-1,7%), Sony Group (-2,6%), Nintendo (-1,5%).

Тим часом, південнокорейський індекс Kospi підвищився на 0,44%. Ринкова вартість одного із найбільших у світі виробників чіпів Samsung Electronics Co. знизилася на 0,3%, автовиробника Hyundai Motor – зросла на 2,6%. Австралійський індекс S&P/ASX 200 завершив торги без змін. Індекс отримав підтримку з боку гірничодобувного сектору: акції BHP Group подорожчали на 1,6%, Fortescue Metals – на 2,4%, Rio Tinto – на 1,3%. Тим часом ціна акцій ІТ-компаній Xero та Block Inc. (SPB: SQ) знизилася на 2-3%, а папери Appen впали на 13,8%.
Теги:   АТР фондові індекси Переглядів:   320

Читайте також:

23.12

Працівники Starbucks розпочали п'ятиденний страйк через зарплати

23.12

Основні економічні індикатори України та світу за січень-вересень від Experts Club

23.12

Рівень безробіття в Італії у 2024 році: тенденції та динаміка останніх років