Ціни на продовольство у світі знижуються 4-й місяць поспіль - ООН

Ринки Харчова 05.08.2022    15:15 Світові ціни на продовольство у липні порівняно з червнем знизилися на 8,6%. Це різке зниження з жовтня 2008 року, повідомляє ФАО (продовольча та сільськогосподарська організація ООН).

Зниження продовжується четвертий місяць поспіль після історичного максимуму, зафіксованого у березні.

Індекс продовольчих цін ФАО у липні становив 140,9 пункту, що на 8,6% нижче за червневий рівень. Однак він все ще на 13,1% вищий за показник липня минулого року. "Зниження значення індексу, що відбулося в липні, стало найрізкішим з жовтня 2008 року і зумовлене масштабним скороченням значень індексів цін на рослинні олії і зернові і дещо менш значним скороченням значень індексів цін на цукор, молочну продукцію і м'ясо", - йдеться в огляді ФАО.

Індекс цін на зернові в липні порівняно з червнем знизився на 11,5%, але залишився на 16,6% вище за показник липня 2021 року. Частково ціни в липні знизилися у зв'язку з досягнутою між Україною, Росією, Туреччиною та ООН домовленістю про відновлення експорту зерна з України. Крім того, зниженню цін сприяло початок збирання врожаю в Північній півкулі. Водночас міжнародні ціни на пшеницю все ще на 24,8% вищі за показники липня минулого року.

"Міжнародні ціни на фуражні зернові також продовжують демонструвати тенденцію до зниження четвертий місяць поспіль: вони опустилися на 11,2% порівняно з червнем, але залишаються на 12,1% вищими за рівень минулого року. Основною причиною падіння світових цін на кукурудзу на 10, 7% став укладання угоди про розблокування українських портів. Внесок у зниження цін також внесло сезонне збільшення пропозиції в Аргентині та Бразилії, де збиральна йде випереджаючими темпами порівняно з минулорічними показниками", - йдеться в огляді.

Індекс цін на олії у липні опустився на 19,2%, до мінімального значення за останні 10 місяців. "Настільки різке падіння було викликане зниженням світових цін на пальмову, соєву, рапсову та соняшникову олії", - пояснюється в документі. Причому, незважаючи на невизначеність, що зберігається з логістикою в Чорноморському регіоні, міжнародні ціни на соняшникову олію помітно знизилися на тлі скорочення імпортного попиту у світі в цілому. Зниженню світових котирувань олії також сприяло скорочення цін на сиру нафту.

Індекс цін на молочну продукцію минулого місяця знизився на 2,5% порівняно з червнем, порівняно з липнем минулого року – зріс на 25,4%. Найбільше скоротилися міжнародні котирування сухого знежиреного молока, а також вершкового масла та сухого незбираного молока, що зумовлено слабкою ринковою активністю в Європі у зв'язку з настанням періоду літніх відпусток, пояснили експерти ФАО. При цьому світові ціни на сир залишалися стабільними, оскільки високий обсяг продажів на внутрішньому ринку в популярних туристів у європейських країнах дозволив компенсувати слабкий імпортний попит на міжнародних ринках.

Індекс цін на м'ясо у липні знизився на 0,5% і є першим зниженням після безперервного шестимісячного зростання.

Індекс цін на цукор у липні порівняно з червнем знизився на 3,8%. Зниження продовжується третій місяць поспіль і досягло найнижчого значення за останні п'ять місяців, пояснюється в огляді. "На міжнародних котируваннях цукру позначилося занепокоєння у зв'язку з очікуваним подальшим уповільненням світової економіки у 2022 році та пов'язаним із цим зниженням попиту. Крім того, зниженню цін сприяло ослаблення обмінного курсу бразильського реала до долара США та скорочення цін на етанол, що призвело до збільшення обсягу виробництва цукру у Бразилії у першій половині липня порівняно з попередніми прогнозами", - йдеться в огляді. На ціни також вплинули сприятливі прогнози виробництва цукру в Індії та можливе збільшення його експорту. Водночас стурбованість щодо наслідків затяжних спекотних і посушливих погодних умов для врожаю в Європейському союзі не дозволила цінам опуститися ще нижче, наголошується в документі.

Індекс продовольчих цін ФАО - це середньозважений показник, який відстежує динаміку міжнародних цін п'ять основних продовольчих товарних груп.
Теги:   ООН ціна продовольство світ Переглядів:   435

Читайте також:

06.01

"Сьоґун" тріумфує на "Золотому глобусі

06.01

Україна до 2028 року планує завершити масштабну реконструкцію міжнародного автомобільного пункту пропуску Ягодин

06.01

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про відставку