Ціни на нафту продовжують опускатися у вівторок

Ринки 16.08.2022    10:15
Ціни на нафту продовжують опускатися у вівторок після 3% падіння напередодні на сигналах послаблення попиту в Китаї і очікуваннях повернення іранського палива на світовий ринок.

Тегеран напередодні направив до Євросоюзу офіційну відповідь на запропонований Брюсселем проект угоди про відновлення Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), повідомило агентство Bloomberg. Раніше представник іранського МЗС заявив, що підстави для підписання угоди, яка призведе до послаблення санкцій щодо країни, можуть з'явитися "найближчим часом".

Вартість жовтневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:15 мск у вівторок становить $94,25 за барель, що на $0,85 (0,89%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у понеділок ці контракти подешевшали на $3,05 (3,1%), до $95,1 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на вересень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить до цього часу $88,85 за барель, що на $0,56 (0,63%) нижче за підсумкове значення попередньої сесії. На час закриття ринку в понеділок вартість цих контрактів зменшилася на $2,68 (2,9%), до $89,41 за барель. "Тиск на нафтовий ринок чинить погіршення макроекономічних прогнозів з урахуванням слабких статданих з Китаю, а також можливість появи на ринку іранської нафти, - зазначає аналітик RHB Investment Bank Bhd Шон Лім. - Однак, якщо іранська угода буде укладена, нарощування країною видобутку нафти займе час, тому негайний ефект не буде сильним.

Офіційні дані з Китаю, опубліковані в понеділок, показали, що попит на нафту в КНР у липні був майже на 10% нижчим, ніж роком раніше - у зв'язку з жорсткими карантинними обмеженнями, що діють у країні для стримування поширення COVID-19.

При цьому звіти про динаміку роздрібного продажу та промислового виробництва в КНР за минулий місяць, також оприлюднені 15 серпня, виявилися гіршими за прогнози експертів.
Теги:   нафта Переглядів:   313

Читайте також:

20.09

Сендвіч-панелі Ruukki було використано для будівництва NOVUS Logistics Center

20.09

"Брок систем" хоче придбати Виробничо-експериментальний завод органічних добрив

20.09

Кількість корпоративних банкрутств у США в січні-серпні 2024 року сягнула максимуму за 4 роки