Фондові індекси найбільших держав АТР продемонстрували зниження

Ринки 21.09.2022    16:31
Фондові індекси найбільших держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону в середу продемонстрували зниження за аналогічною динамікою американського ринку акцій днем ​​раніше.

Увага трейдерів зосереджена на засіданнях ЦП одразу кількох великих країн, які пройдуть цього тижня. Особливо важливими будуть результати зустрічі керівництва Федеральної резервної системи США. Більшість експертів упевнена, що американський ЦБ підніме базову процентну ставку на 75 базисних пунктів (б.п.) за підсумками засідання, яке завершиться 21 вересня.

Проте деякі аналітики вважають за можливе підвищення відразу на 100 б.п. Крім того, учасники фінринків оцінюватимуть прогнози Федрезерва щодо майбутнього рівня ставки та економіки. Крім того, негативний вплив на настрої інвесторів має геополітична напруженість у світі та очікуване послаблення темпів зростання глобальної економіки.

Азіатський банк розвитку (АБР) у середу погіршив прогноз економічного зростання для країн Азії з економікою, що розвивається на 2022-2023 рр. на тлі зростання глобальних ризиків. Тепер передбачається підвищення ВВП цього року на 4,3% порівняно з 5,2%, що очікувалися в квітні, наступного року - на 4,9% проти 5,3% раніше.

Азія, що розвивається, продовжує відновлюватися, але ризики великі, - вважає головний економіст АБР Альберт Парк. - Значний спад у світовій економіці серйозно підірве попит на експорт з регіону. до фінансової нестабільності”. Також він зазначив, що економіка КНР стикається з проблемами через локдауни, що повторюються, і слабкий сектор нерухомості. Оцінку підйому ВВП Китаю на цей рік було погіршено аналітиками АБР до 3,3% з 5%, що прогнозувалися у квітні.

Китайський індекс Shanghai Composite за підсумками торгів знизився на 0,2%, гонконгський Hang Seng втратив 1,8%. Обидва індикатори перебувають на мінімумах за чотири місяці.

До лідерів зниження котирувань на Гонконзькій фондовій біржі увійшли акції виробника сонячних панелей Xinyi Solar Holdings Ltd. (-8%), яка випускає напівпровідники Sunny Optical Technology Group Co. (-10,5%), автовиробників Geely (-4,6%) та BYD (-2,2%), розробника ігор Netease Inc. (SPB: NTES) (-3,6%), інтернет-рітейлерів Alibaba (SPB: BABA) (-3,7%) та JD.com (-2,9%). Значення японського індексу Nikkei 225 за день зменшилося на 1,4%.

Лідером падіння виступили акції виробника полімерів Unitika, що подешевшали на 7,5%. Також знизилася ціна паперів інвестиційно-технологічної SoftBank Group (-1,2%), виробника приставок Nintendo (-1,2%), автомобільних Toyota Motor (-2,4%) та Nissan Motor (-3,1%). Ціна акцій Shikoku Electric Power впала на 5,2% після того, як енергетична компанія оголосила, що не виплачуватиме дивіденди за перше півріччя через невизначеність щодо майбутніх цін на пальне.

Південнокорейський індекс Kospi у середу опустився на 0,9%. Акції одного з найбільших у світі виробників чіпів та споживчої електроніки Samsung Electronics Co. подешевшали на 0,9%, автовиробника Hyundai Motor – на 0,8%. Лідером підвищення стали папери виробників автомобільних запчастин Hwacheon Machinery Co., ціна яких злетіла майже на 30% після падіння на аналогічну величину за підсумками попередніх торгів.

Австралійський індикатор S&P/ASX 200 втратив 1,6%. Ринкова вартість найбільших гірничодобувних компаній світу BHP та Rio Tinto знизилася на 3,1% та 3,7% відповідно. Ціни на залізняк впали до мінімуму за дев'ять місяців через очікуване скорочення попиту на сталь. Папери нафтових компаній Woodside Energy та Santos подешевшали на 1,9% та 1%.
Теги:   АТР фондові індекси Переглядів:   291

Читайте також:

23.12

Основні економічні індикатори України та світу за січень-вересень від Experts Club

23.12

Рівень безробіття в Італії у 2024 році: тенденції та динаміка останніх років

23.12

Xerox купує виробника принтерів Lexmark за $1,5 млрд