Одеський інститут ім. Філатова впроваджує технології штучного інтелекту для діагностики порушень зору
Ринки 22.09.2022 21:29Інститут очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова Національної академії медичних наук України (Одеса) спільно зі стартапом CheckEye запроваджує технології штучного інтелекту для ранньої діагностики порушень зору у пацієнтів із діабетом.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в клініці, технологія CheckEye, зокрема, дозволить на ранніх стадіях діагностувати діабетичну ретинопатію, яка є одним з найбільш поширених у пацієнтів з діабетом ускладнень. Воно може призвести до часткової або повної втрати зору.
Рішення від CheckEye дозволяє підвищити точність та доступність діагностики діабетичної ретинопатії за рахунок використання можливостей штучного інтелекту.
Штучний інтелект за допомогою спеціальних алгоритмів аналізує зображення очного дна пацієнта на наявність симптомів хвороби та оперативно повідомляє лікаря про результати діагностування.
Коректно діагностувати захворювання на штучний інтелект дозволяє інтеграція в програмне рішення бази даних з інформацією про перебіг захворювання, доступ до якої мають експерти Інституту ім. В.П. Філатова. Маючи значний досвід та доступ до клінічних матеріалів, вони допомагають наповнювати базу даних різноманітними зображеннями очного дна пацієнтів, хворих на діабетичну ретинопатію на різних стадіях захворювання. Завдяки отриманим матеріалам штучний інтелект має можливість провести порівняльний аналіз між зображеннями хворого та здорового ока та надати докладні результати лікарю. Отримавши інформацію, фахівець зможе якнайшвидше розробити та запропонувати пацієнтові план лікування.
Діабетична ретинопатія – повністю контрольована на ранніх стадіях ураження сітківки ока діабетичного походження. Є одним із найважчих ускладнень цукрового діабету. Вона проявляється у вигляді діабетичної мікроангіопатії, що вражає судини сітківки очного яблука, що спостерігається у 90% пацієнтів при цукровому діабеті. Найчастіше розвивається при тривалому перебігу цукрового діабету. Повна втрата зору у пацієнтів з цукровим діабетом настає в 25 разів частіше, ніж серед осіб, які не страждають на цю недугу.
В умовах війни і зростання стресу серед населення в найближчі роки очікується значного зростання кількості випадків захворювання на діабет - до 25%, що підвищує важливість впровадження технології CheckEye.
Інститут очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМНУ засновано 1936 року. Є провідним науковим та медичним закладом та національним центром наукових досліджень у сфері офтальмології. На базі інституту діють чотири національні центри, які охоплюють найпоширеніші офтальмологічні патології: Український офтальмотравматологічний центр, Центр дитячої офтальмопатології, Центр офтальмоонкології, Очний опіковий центр.
Клініка інституту – це офтальмологічний центр, де проводяться всі види діагностики та лікування очних захворювань із застосуванням інноваційних технологій.
Теги:
Інститут_Філатова
Переглядів:
343