Міська рада Житомира виділить "Нафтогазу" місце під будівництво біо-ТЕЦ

Ринки Енергетика 20.10.2022    15:45
Міська рада Житомира планує на засіданні у понеділок, 24 жовтня, виділити земельні ділянки під будівництво двох біо-ТЕЦ, що планується НАК "Нафтогаз України", повідомив міський голова Сергій Сухомлін.

"У понеділок проводимо позачергову сесію, надаємо земельні ділянки під будівництво великих біо-ТЕЦ у Житомирі. Велике спасибі "Нафтогазу". Він уже замовив обладнання, меморандуми про будівництво з ним підписано", - сказав він під час профільної дискусії Energy Club у четвер.

За його словами, ці ТЕЦ, які працюватимуть у тому числі на RDF (Refuse Derived Fuel, паливо з відходів після сортування – ЕР), яке виробляється на нещодавно відкритому сміттєпереробному заводі, дадуть можливість отримати 15 МВт електроенергії для міста та знизити споживання газу в ОЗП до 5 млн. куб. м, тоді як на 2022 рік планується 43-45 млн. куб. м, а 2015 року споживання було 97 млн ​​куб. м. При цьому мер зазначив, що у місті цього року вже запущено в роботу додатково кілька квартальних локальних котелень на тріску, а відкрита торік ТЕЦ на цій сировині додатково дає у мережу 1,1 МВт електричної енергії.

"В умовах, коли в результаті російських ракетних атак 18 жовтня Житомир був повністю знеструмлений, це дуже суттєво допомагає", – сказав Сухомлін. Водночас він повідомив, що міська влада протягом останніх двох днів після ворожих ударів розробила план забезпечення енергоресурсом критичних підприємств, зокрема, за допомогою генераторів. "Ми виділили кошти. Зараз у Туреччині терміново закуповуємо генератори великої потужності", – сказав Сухомлін. Він пояснив, що ці генератори будуть використовуватись для енергозабезпечення водоканалу, головної каналізаційної станції 600 кВт та 26 насосних станцій.

"Принаймні, у такому разі воду ми подаватимемо, погодинно, але будемо", – запевнив мер. Крім того, він розповів, що приблизно такий план із генераторами розрахований і для теплокомуненерго, до якого входять 10 районних та 32 квартальних котелень, зокрема, місто матиме приблизно п'ять-шість бригад з генераторами по 250 кВт, які включатимуть квартальні котельні на чотири-п'ять годин, щоб прогрівати систему.

"Ми опрацьовуємо цю систему, щоб місто не залишалося без тепла і води, тому що буржуйка в кожній квартирі у багатоповерховому будинку – це страшна картина може бути", – зауважив міський голова. За його словами, на крайній випадок у кожному мікрорайоні міста за розробленим планом мають бути великі пункти обігріву, розміщені, наприклад, у садах чи школах, де є автономні котельні. "Ми зіткнулися із абсолютно новими викликами. Ми розраховували просто на економію.

А коли система не може працювати, тому що елементарно немає електроенергії, ми до цього не були готові", – наголосив мер. Як повідомлялося, у Житомирі 18 жовтня внаслідок завданих російськими окупантами ударів припинило роботу електро- та водопостачання. Як повідомляв міський голова Сергій Сухомлін, місто протягом години залишалося повністю знеструмленим і позбавленим водопостачання, лікарні працювали на резервному харчуванні. Протягом дня, за його словами, 25-30% міста підключено до електричної енергії, але потужностей поки що не вистачає для повноцінної роботи водоканалу та каналізації.

Сухомлін сказав, що поки що складно оцінити масштаби збитків і, відповідно, скільки часу потрібно на повну ліквідацію наслідків удару, при цьому зазначив, що все впирається в питання потужностей. Наприкінці вересня Сухомлін анонсував відкриття першого в Україні сміттєпереробного заводу, зупинене на початку війни, орієнтовно протягом найближчих кількох тижнів.

Він зазначив, що обсяги RDF сировини, яку можна буде виробляти зі сміття, що продукується містом і використовувати для виробництва тепла, дозволяють замістити 20 млн куб. м природного газу на рік. Згідно з інформацією на сайті Житомирської міськради, потужність сміттєпереробного заводу, будівництво якого розпочалося у травні минулого року, становить 0,5 млн куб. м на рік. На початку жовтня "Нафтогаз" повідомив, що розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ, які працюватимуть на біомасі (дерев'яній трісці) та RDF, у Львові та Житомирі.

Плановий період здачі об'єктів в експлуатацію у Львові – перший квартал 2023 року, у Житомирі – четвертий квартал 2023 року. Загалом "Нафтогаз" має намір побудувати щонайменше дев'ять ТЕЦ та біокотельних у восьми регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної.
Теги:   Нафтогаз Житомир будівництво біо-ТЕЦ Переглядів:   804

Читайте також:

21.11

Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group

21.11

Економіка Норвегії скоротилася на 1,8%

21.11

Аналіз економічних індикаторів України та світу за січень-серпень 2024 року від Experts Club