Україна торік майже на чверть скоротила площі під виноградниками

Ринки 09.04.2023    12:45

Насадження винограду в Україні за 2022 воєнний рік скоротилися на 23,3% - до 26,6 тис. га, частину підприємств розграбовано, знищено або законсервовано, повідомив голова правління громадського об'єднання "Укрсадвінпром" Володимир Печко на пресконференції в агентстві "Інтерфакс Україна" в четвер.

"У 2021 році в Україні налічувалося близько 266 промислових виробників винограду і вина, 125 виноградарських підприємств, 29 малих виробників винограду і виноградарської продукції. Вони працювали на 34,7 тис. га... За даними на 2022 рік, площі виноградників скоротилися до 26,6 тис. га", - сказав він.

Печко уточнив, що на обробку кожного гектара було залучено на постійній основі 33 співробітники, на кожному підприємстві працювало в середньому 250 осіб.

За його словами, валовий збір винограду минулого року становив 244 тис. тонн за врожайності 92 ц/га.

За інформацією очільника "Укрсадвінпрому", ситуація ускладнюється ще й істотним погіршенням торговельного сальдо виноробною продукцією, яке відбулося ще до війни. 2021 року Україна експортувала виноробної продукції на $16,4 млн, а імпортувала - на $215,4 млн.

"Якщо порівняти показники довоєнного періоду з імпортом 2016 року, коли він у грошовому еквіваленті становив $85,3 млн", - висловив жаль Печко.

Водночас заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич зазначив, що держава, відкривши ринок землі, дала поштовх розвитку виноградарства як галузі.

"Коли стаєш власником землі, отримуєш можливість інвестувати тисячі гривень у виноградники. Це тривала інвестиція, яка буде працювати багато років", - сказав він.

За його словами, незважаючи на переорієнтацію держбюджету на військові потреби, зарплати та соціальні виплати, залишається можливість отримати фінансування на закладку виноградників і садів і цього року.

"Як бачимо з торгового сальдо, Україна має значний дисбаланс у бік імпорту. Ринок величезний. Закликаю всіх ентузіастів, які бажають закладати виноградники, робити це. Нам потрібно звикати до вітчизняного вина. Воно не тільки приносить прибуток галузі, а й дає роботу величезній кількості людей", - підкреслив заступник міністра агрополітики.
На думку модератора пресконференції та заступника голови ГО "Укрсадвінпром" Максима Уракіна, в реаліях, що склалися, вкрай важливо поширити на всі регіони України статус виноробних.

"Надання статусу виноробних усім без винятку областям України є особливо актуальним у зв'язку з переміщенням виноградарства в центральні та західні регіони країни, де вже ефективно працюють десятки виноробів; статус виноробного регіону дасть змогу виноробам претендувати на допомогу, технології, пільги", - наголосив Уракін.

Повне відео пресконференції доступне за посиланням:


Теги:   виноградарство Переглядів:   406

Читайте також:

21.01

Bain Capital близька до купівлі Mitsubishi Tanabe Pharma за $3,2 млрд

21.01

Офіс генпрокурора України оголосив тендер на ОСЦПВ

21.01

Трамп призупинив допомогу США зарубіжним країнам для проведення перевірок використання коштів