Огляд китайської преси - проблеми сфери зовнішньої торгівлі та оптимізм бізнесу
Ринки 11.04.2023 13:24 Індекс оптимізму провідних китайських економістів, що розраховується виданням Yicai.com, у квітні знизився до 51,65 пункту з 52,3 пункту в березні, проте залишився вищим за позначку в 50 пунктів, що свідчить про збереження позитивного настрою.Експерти, опитані газетою, в середньому прогнозують підвищення ВВП Китаю в першому кварталі поточного року на 3,99%, а за підсумками всього року - на 5,47%.
Середній курс юаня, за їхніми оцінками, становитиме 6,65-6,69 юаня/$1 цього року. За даними на 13:00 мск у четвер він становить 6,8742 юаня/$1.
Економічні індикатори показують, що відновлення китайської економіки прискорилося в березні, проте ринок праці все ще слабкий, і понад третина промислових компаній залишається неприбутковою, зазначає головний економіст Mizuho Securities по Китаю Чжоу Сюе.
Ситуація в зовнішній торгівлі Китаю є складною, і деяким галузям економіки потрібно більше підтримки, щоб збільшити обсяги торгівлі з іншими країнами регіону, зокрема, з державами АСЕАН, йдеться в редакторській статті газети Yicai.
Обсяг китайського експорту в перші два місяці 2023 року скоротився на 6,8% порівняно з тим самим періодом роком раніше, імпорт упав на 10,2%.
Однак після лютого експорт зріс, судячи з потоку вантажного транспорту до найбільших портів країни, наголошується в статті.
Офіційні дані про динаміку зовнішньої торгівлі КНР за березень буде опубліковано 13 квітня.
Китаю необхідно стабілізувати експорт, щоб зберегти позицію найбільшого світового виробника, а також допомогти розвиненим країнам у подоланні високої інфляції, пише Yicai. Пекіну слід побудувати інституційну систему для просування торгівлі та інвестицій замість використання ситуативних заходів, наголошується в статті.
Китайські державні компанії очолюють хвилю виділення операцій у самостійні організації з подальшим розміщенням їхніх акцій на відкритому ринку, пише в понеділок Securities Daily.
За даними видання, 73 компанії, акції яких обертаються на біржах материкового Китаю, просувають угоди з виділення бізнесів з їх подальшим лістингом. Більше половини з 73 компаній є державними.
Відокремлення операцій і розміщення акцій нових компаній на ринку є гарним способом розкрити вартість кожного підрозділу і розширити канали залучення фінансування, зазначає доцент школи бізнесу Пекінського педагогічного університету Ху Цунхуей, слова якого наводить Securities Daily.
Такі угоди позитивно позначаються на ринковій вартості держкомпаній і дають змогу державі залучити капітал, каже аналітик Tianyi Digital Economy У Ваньїн.
Найчастіше спін-оффи відбуваються в сегментах випуску напівпровідникового обладнання, нових джерел енергії, а також інших технологічних сферах.
Теги: Китай бізнес Переглядів: 901