"Метінвест Діджитал" впровадив SAP у компанії "Метінвест-Шиппінг"

Ринки Металургія 27.04.2023    16:31 "Метінвест Діджитал", центр IT-експертизи найбільшого українського гірничо-металургійного холдингу "Метінвест", впровадив SAP у компанії "Метінвест-Шиппінг", логістичному підрозділі групи "Метінвест".

Згідно з прес-релізом компанії в четвер, тепер у "Метінвесту" один із найбільших і найскладніших SAP-ландшафтів не тільки в Україні, а й у країнах Центральної та Східної Європи.

При цьому уточнюється, що SAP впроваджено для організації максимально зручної платформи, що інтегрує процеси господарської діяльності "Метінвест-Шиппінгу" з активами, які користуються його послугами, в єдиний SAP-ландшафт. Мета проекту - створення наскрізного ланцюжка автоматизації та контролю логістичних послуг у групі. Сьогодні в SAP ведуть облік 16 підприємств "Метінвесту".

У "Метінвест Діджитал" є певні корпоративні шаблони, які можна було б адаптувати і швидко впровадити в "Метінвест-Шиппінгу". Однак ця компанія відрізняється від підприємств "Метінвесту", що виробляють метал або руду. Фахівці розробили унікальне рішення для логістичного активу групи, констатується в прес-релізі.

Крім того, пояснюється, що "Метінвест-Шиппінг" - компанія з широким портфелем послуг. Вона обслуговує залізничний і автомобільний транспорт, надає послуги морського і річкового агента, брокерські та інспекційні послуги. Бізнес-модель компанії передбачає надання послуг як у своєму, так і орендованому парку, а також закупівлю логістичних послуг на ринку за дорученням клієнтів.

Додатковим викликом стала інтеграція супутньої тендерної платформи із закупівлі автопослуг і пропозиція рішення з інтеграції даних програмного комплексу інформаційно-диспетчерської служби, яке використовують виробничі активи "Метінвесту".

Пресслужба зазначає, що до таких послуг неможливо було застосувати ні шаблонні, ні готові рішення. Розробникам знадобилося набагато більше часу для вивчення аналогічних процесів проєктування рішень у галузі, оскільки спочатку проєкту такого рівня складності на ринку не існувало.

З усього обсягу проєкту близько половини рішень були корпоративними, а решта або ґрунтовно адаптовані під потреби й особливості "Метінвест-Шиппінгу", або повністю розроблені з нуля.

Головним викликом для фахівців стала унікальна розробка системи, яка повинна врахувати широкий спектр послуг і розвинену бізнес-модель, що дасть змогу управляти своїм і орендованим транспортом для логістичних послуг, забезпечувати купівлю-продаж послуг "Метінвест-Шиппінгу" в Україні та за кордоном, а також надавати послуги своїм підрозділам.

До війни над проєктом працювало близько сотні виконавців, дві третини з яких - співробітники "Метінвест Діджитал", а решта - залучені працівники. З початку війни компанія розірвала всі відносини з російськими та білоруськими підрядниками. Також "Метінвест Діджитал" відмовився від послуг українських підрядників і перерозподілив ресурси між своїми працівниками, щоб оптимізувати фінансове навантаження. Цих ресурсів було набагато менше, ніж було потрібно, але фахівцям компанії вдалося перейняти всі напрацювання підрядників, повністю перепланувати роботу над проєктом і завершити всі роботи внутрішньою експертизою.

Роботу учасників проєкту "Метінвест Діджитал" і "Метінвест-Шиппінгу" на стадії розроблення та інтеграційного тестування ускладнювали активні бойові дії в містах присутності, відключення електроенергії та інтернету.

У результаті розробники "Метінвест Діджитал" створили актуальний і повністю гармонізований облік даних для "Метінвест-Шиппінгу" з погляду корпоративної звітності. Проєкт забезпечив базу для багатьох векторів його розвитку - інтеграції зі споживачами послуг, а також фінансовими службами покупців зарубіжних активів.

Згодом компанія планує доопрацювати рішення. По-перше, автоматизувати процес закупівлі будь-якими підприємствами групи "Метінвест" послуг у "Метінвест-Шиппінгу". По-друге, створити автоматизоване робоче місце (АРМ) експедитора, щоб він міг працювати як в українських, так і в зарубіжних портах.

"На жаль, війна змінила логістичні ланцюжки "Метінвест-Шиппінгу". Але оскільки "Метінвест Діджитал" розробив рішення з нуля, то вже знає, як його можна інтегрувати в матеріальний облік зарубіжних підприємств. В умовах війни "Метінвест Діджитал" взяв на себе додаткове навчання і супровід, щоб мати можливість підтримувати замовника. Також фахівці компанії взяли участь у розробці нових бізнес-процесів і узгодженні з іншими активами нової системи та умов співпраці з "Метінвест-Шиппінгом", - підкреслюється в прес-релізі.

"Метінвест Діджитал" - українська ІТ-компанія, що спеціалізується на цифровій трансформації великого бізнесу і реалізує проєкти в Україні, Європі та Північній Америці. Компанія розробляє, впроваджує і підтримує комплексні ІТ-рішення з побудови технологічної інфраструктури, розвитку інформаційних систем, стратегічного аутсорсингу, міграції даних, системної інтеграції, кібербезпеки та захисту інформації. "Метінвест Діджитал" - ІТ бізнес-партнер групи "Метінвест", обслуговує понад 30 підприємств холдингу по всьому світу. Компанія є сертифікованим партнером Microsoft (Gold Certified Partner) і SAP (Silver Partner).

Компанія "Метінвест-Шиппінг" обслуговує вантажі в найбільших портах України, а також організовує перевезення залізницею територією України та за її межами.

"Метінвест" є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній, що управляє активами на кожній ланці виробничого ланцюжка: від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції зі сталі, трубопрокату і рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, що знаходяться в Україні, Європі та США, і має мережу продажів з охопленням усіх ключових світових ринків.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група СКМ (71,25%) і "Смарт-холдинг" (23,75%), які спільно керують компанією.

ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест".
Теги:   SAP Метінвест Діджитал Метінвест-Шиппінг Переглядів:   459

Читайте також:

21.01

Лідер експрес-відправлень в Україні “Нова пошта” за рік збільшила обсяг доставки на 16%

21.01

Інфляція в єврозоні в грудні прискорилася до 2,4% річних

21.01

Споживчі настрої українців у грудні 2024 року майже не змінилися