Норвегія виділяє 1,5 млрд. норвезьких крон, щоб забезпечити постачання газу та електроенергії в Україну

Нафта і газ Ринки Енергетика 25.08.2023    07:18 Уряд Норвегії виділяє 1,5 млрд норвезьких крон для забезпечення імпорту газу та електроенергії в Україну.

"Українська влада потребує нашої допомоги, щоб забезпечити електрику і тепло для будинків і помешкань, підприємств і державних установ напередодні нової зими", - повідомляє пресслужба з посиланням на заяву прем'єр-міністра Йонаса Гара Стере.

У повідомленні зазначається, що кошти надходитимуть через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Частину фінансової допомоги (865 млн норвезьких крон) спрямовано на ремонт і обслуговування найважливіших об'єктів електроенергетичної інфраструктури та аварійне енергопостачання в районах, які постраждали від воєнних дій, також частина (635 млн норвезьких крон) призначена на закупівлю газу для аварійного зберігання. Ця підтримка здійснюється в рамках програми "Нансен".

"Завдяки нашій підтримці в розмірі 2 млрд норвезьких крон на закупівлю газу в 2022 році, Норвегія профінансувала близько 1/3 потреб України в імпорті газу минулого року. Ми ще не знаємо, скільки газу Україні буде потрібно імпортувати цього року, але завдяки внеску Норвегії Україна краще підготовлена до холодної зими і нових атак з боку Росії", - зазначив норвезький прем'єр.

Допомога Норвегії надходить в українські державні компанії "Укренерго" і "Нафтогаз" через ЄБРР. Це робиться, щоб знизити ризики, які включають корупцію і порушення.

У 2022 році Норвегія надала Україні цивільну і військову допомогу в розмірі близько 10,7 млрд норвезьких крон. На 2023 рік для допомоги норвезький уряд зарезервував близько 18,5 млрд норвезьких крон.
Теги:   Газ електроенергія Норвегія Переглядів:   274

Читайте також:

21.04

"Нафтогаз" законтрактував 1,5 млрд куб. м газу, планує імпортувати ще понад 2 млрд

21.04

Orlen Lietuva скоротила виручку на 9% та зазнала збитків у 2024 році через переоцінку активів

19.04

Прибыль Orlen Lietuva упала в 3,3 раза в 2024 году из-за переоценки активов