В Україні зростає попит на медичні послуги з ведення вагітності та планові медогляди - директор "Лелеки"
Ринки Фармацевтика 13.09.2023 14:08 В Україні зростає попит на медичні послуги з ведення вагітності та планові медогляди, але багато запущених випадків, повідомив операційний директор багатопрофільного медичного центру "Лелека" Валерій Зукін."На початок вересня можна говорити про стабільний попит на пологи, ведення вагітності та інші ургентні та невідкладні випадки зі здоров'ям, вирішення яких неможливо заздалегідь планувати або відкладати. Водночас зростає попит на планові профілактичні огляди. Особливо це спостерігається у жінок - вони частіше звертаються до медичних установ для проходження профоглядів, ніж чоловіки", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи динаміку попиту на медичні послуги в Україні.
Зукін також зазначив, що "зростає кількість "відкладеної" медичної допомоги - випадки, які не потребують нагального вирішення, і повернутися до них можна згодом, але зовсім нехтувати не варто".
При цьому, за словами Зукіна, зокрема, зростає зростання на оперативні втручання з приводу гінекологічних проблем, гриж, видалення жовчного міхура, видалення фіброаденом молочних залоз, різноманітні флебологічні процедури та операції.
Водночас Зукін підкреслив, що "з початком повномасштабної війни українці стали менше стежити за своїм здоров'ям".
"Як результат - фахівці медицини відзначають збільшення запущених випадків. Тому, хочу наголосити: слід розуміти, що лікування деяких захворювань краще не відкладати на потім", - сказав він.
Зукін також відзначив збільшення попиту на так звані "немедичні" та "естетичні послуги".
"У нашій клініці ще до початку повномасштабного вторгнення такі послуги становили досить незначний відсоток у загальній структурі послуг медцентру, але наразі досить популярними є різноманітні святкові сервіси під час виписки з акушерського стаціонару (фото та відео виписки, урочистий фуршет та інше). Також чималої популярності набрали послуги з естетичної гінекології та проведення масажів для вагітних тощо", - сказав він.
Крім того, експерт вказав на "проблему, яка зараз набирає обертів в Україні, - це незадовільний стан із вакцинацією дітей".
"У той час, коли батьки масово готові самостійно платити за щеплення своїх дітей, певні бюрократичні проблеми не дають змоги постачальникам завозити з-за кордону достатню кількість відповідних препаратів", - сказав він.
Як повідомлялося, кількість медичних послуг, наданих українцям 2023 року в рамках ПМГ, зросла як порівняно з минулим роком, так і з довоєнним періодом. Станом на червень кількість пацієнтів, яким надавали медичну допомогу за кожним із пакетів ПМГ 2021 року становила 3,06 млн пацієнтів, 2022 року - 3,55 млн, 2023 року - 4,22 млн.
Водночас за сім місяців меддопомогу під час пологів отримали 2023 року 101,101 тис. пацієнтів, 2022 року - 109,403 тис. пацієнтів, 2021 року - 141,144 тис. пацієнтів.
Багатофункціональний медцентр "Лелека" - одна з провідних українських клінік у галузі акушерства, гінекології, хірургії широкого профілю. Медцентр практикує медичні протоколи, схвалені в Україні, США та Західній Європі. У центрі сучасної хірургії "Лелека" працює в напрямку оперативної гінекології, мамології, судинної хірургії (флебологія), проктологічних та урологічних операцій, ендокринної хірургії, пластичної, абдомінальної, баріатричної, амбулаторної хірургії та ендоскопії.
У 2019 році "Лелека" першим в Україні отримав акредитацію JCI, одного з найпрестижніших світових стандартів якості для медичних закладів. Стандарт базується на американській системі медичної акредитації медустанов, заснованої на управлінні результатами лікування пацієнтів.
Міжнародне відділення JCI акредитує лікарні в Азії, Європі, на Близькому Сході, в Африці та Південній Америці, а тепер і в Україні. JCI щорічно оновлює свої стандарти акредитації, розширюючи цілі безпеки пацієнтів.
Теги: Лелека медичні послуги Зукін вагітність Переглядів: 311