Заводи Ostchem збільшили виробництво міндобрив майже вдвічі

Агро Ринки Хімічна 01.11.2023    13:20 Заводи азотного холдингу Ostchem, що об'єднує підприємства азотного бізнесу Group DF, за 9 місяців 2023 року виробили 1,57 млн тонн мінеральних добрив, що на 92% більше за аналогічний період минулого року, ідеться в пресрелізі Group DF у вівторок.

"Водночас довоєнного рівня нам поки що досягти не вдалося: завантаження основних потужностей заводів протягом року не перевищувало 70-80%. Причина недозавантаження - критичне зростання обсягів імпорту добрив, які сьогодні ввозяться в Україну", - зазначив керівник азотного бізнесу Ostchem Сергій Павлючук.

За його інформацією, виробничі плани в січні-вересні виконані повністю, а потужності заводів навантажувалися більш рівномірно, ніж минулого року. За звітний період Черкаський "Азот" наростив обсяги виробництва на 148% порівняно з аналогічним періодом минулого року і виробив 1,22 млн тонн, "Рівнеазот" - на 7%, до 347,3 тис. тонн.

Згідно з релізом компанії, за обсягами виробництва найдинамічніше зростали карбамід (у 3 рази), КАС (у 2,5 рази) та аміачна селітра (+89%). Водночас обсяг виробництва ВАС скоротився на 72%, до 36,9 тис. тонн.

"Наші заводи спрацювали без збоїв і своєчасно виконали контракти з українськими фермерами. Надалі завантаження заводів залежатиме від попиту на мінеральні добрива. Ми готові до пікового попиту в листопаді-грудні та старту закупівель на весняну посівну-2024", - наголосив Павлючук.

В Ostchem серед основних факторів впливу на ринок мінеральних добрив в Україні назвали високу споживчу активність навесні-влітку 2023 року, коли мінеральні добрива були доступнішими за ціною, що задовольнило значну частину споживчого попиту.

Водночас на ринку, за інформацією провідного виробника добрив, спостерігається зниження купівельної спроможності аграріїв через зупинення зернової угоди та низькі ціни на сільгосппродукцію на тлі різкого зростання імпорту з дружніх до РФ країн.

"Обсяг імпорту зростає, що боляче б'є по вітчизняному хімпрому. У третьому кварталі 2023 року приріст імпорту мінеральних добрив становив 46,6%. З початку року загальний обсяг імпортованих в Україну добрив склав 1,71 млн тонн. Це говорить про те, що імпорт перевищує внутрішнє виробництво. Продовжують ввозитися добрива з "дружніх" РФ країн - перепаковані білоруські добрива завозять в Україну через Польщу і Румунію. Імпорт карбаміду з Туркменії зростає критичними темпами", - розповів директор департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, якого цитує прес-служба холдингу.

Він наголосив, що часто відпускна вартість добрив з пострадянських країн з урахуванням логістичних витрат "суперечить усім ринковим законам". "Є підстави говорити, що на територію України потрапляють підроблені сертифікати походження добрива з Росії та Білорусі", - додав топ-менеджер.

Крім того, у Group DF вказали, що українські виробники втрачають ринок карбаміду. Компанія навела дані ДП "Держзовнішінформ" і Державної митної служби України, згідно з якими 2021 року з Туркменії було ввезено 22,7 тис. тонн карбаміду, 2022 року - 55 тис. тонн, а за 9 місяців 2023 року - 230 тис. тонн.

"За два роки обсяг ввезеного з Туркменії карбаміду збільшився майже в 12 разів. При цьому найбільші українські хімпідприємства - виробники карбаміду другий рік простоюють. Це свідчить про якість промислової політики, яку потрібно терміново коригувати для стимулювання зростання виробництва", - пояснює Арестархов.

Group DF консолідує активи Дмитра Фірташа в газорозподільній, хімічній, титановій і портовій галузях, а також у сфері сільського господарства та медіа.

Ostchem - азотний холдинг Group DF, що об'єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього входить "Рівнеазот", Черкаський "Азот", а також Сєвєродонецький "Азот" і "Стирол", які не працюють і перебувають на окупованих територіях.
Теги:   Ostchem виробництво міндобрива Переглядів:   246

Читайте також:

12.11

Агрофірма 'Світанок' придбала 70% акцій ПрАТ "Спец-Авіа"

12.11

"Астарта" завершила посівну на 65 тис. га

12.11

"ТАС Агро" планує придбати 100% акцій насіннєвого заводу в Чернігівській області