Європейська Комісія виділила Румунії понад EUR120 млн на розвиток портів для експорту українського зерна
Ринки 13.01.2024 19:31 Європейська Комісія (ЄК) у межах програми "коридори солідарності" у 2024 році виділяє Румунії EUR126 млн для інвестування в розвиток портів, які зіткнулися зі збільшенням експорту української продукції, повідомляється на її сайті."Ці кошти дадуть змогу Румунії скоротити вузькі місця, що виникли через раптове збільшення кількості товарів, які прибувають у порти узбережжя Дунаю та Чорного моря. Фінансування допоможе портовим операторам обробляти і зберігати товари, тим самим знижуючи блокаду, викликану війною Росії проти України. Це зробить внесок у план дій ЄС "коридори солідарності", не порушуючи водночас надмірної конкуренції на єдиному ринку", - зазначила віце-президент Єврокомісії з конкурентної політики Маргрет Вестагер.
Згідно з повідомленням, усі логістичні компанії, які працюють у румунських портах, розташованих на східному кордоні ЄС (Констанца, Галац, Джурджу), на каналі Дунай-Чорне море (Поарта-Альба, Мідія і Наводарі) та Сулинському каналі, у "портах-супутниках" Констанци (Мідія і Мангалія) зможуть отримати гранти в розмірі до EUR10 млн.
Оператори отримають допомогу, необхідну для покриття додаткових витрат на обладнання та складські приміщення для обробки вантажів, що відхиляються від їхніх звичайних торгових маршрутів.
Фінансування надано за запитом Румунії, яка повідомила Єврокомісію про свої плани підтримати компанії в румунських портах для інвестування в додаткові вантажно-розвантажувальні або складські потужності для переробки товарів з України. Схема з бюджетом EUR126 млн діятиме до 31 грудня 2024 року.
Як повідомлялося, завдяки зростанню поставок з України чорноморський румунський порт Констанца 2023 року зафіксував найвищий експорт зерна - 36 млн тонн, що на 50% більше, ніж роком раніше. Українське зерно склало приблизно 40% від загального обсягу, або 14 млн тонн порівняно з 13 млн на кінець листопада і з 8,6 млн за весь 2022 рік.
Румунія докладає зусиль для нарощування своїх транзитних потужностей для доведення перевалки українського зерна до 4 млн тонн на місяць, для чого модернізує залізничну та автомобільну інфраструктуру в порту і навколо нього. Україна і Румунія домовилися про запуск додаткової якірної стоянки для української агропродукції в порту Констанца.
Теги: Європейська комісія коридори солідарності експорт української продукції Переглядів: 319