FATF знову відмовилася заносити РФ до "чорного" списку, але визнала підвищення ризиків під час роботи з нею
Ринки 26.02.2024 08:04FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей - Financial Action Task Force) на пленарному засіданні 21-23 лютого в Парижі знову проігнорувала заклик України занести Росію до списку високоризикованих юрисдикцій - так званого "чорного" списку.
Організація констатувала, що, з огляду на серйозність цих ризиків, багато членів FATF вживають проактивних заходів для захисту себе і світової фінансової системи, і знову закликала всі юрисдикції продовжувати зберігати пильність у зв'язку з вищезазначеними ризиками.
Міністерство фінансів України, зі свого боку, привітало такі розширені коментарі, але наголосило, що вони не в змозі всебічно розв'язати проблему триваючого та навмисного ігнорування Кремлем стандартів і принципів FATF відтоді, як рік тому її членство було призупинено.
"Міністерство розуміє політичні проблеми, пов'язані з досягненням консенсусу щодо подальших заходів, однак факти свідчать, що необхідно зробити більше для протидії загрозам, які Росія представляє для цілісності світової фінансової системи", - йдеться в заяві Мінфіну в п'ятницю.
Українське міністерство нагадало, що торік Росія збільшила торгівлю зброєю з державами, занесеними до "чорного" списку ФАТФ, - Іраном і Північною Кореєю, а з грудня продовжують з'являтися докази того, що Росія закуповує північнокорейські ракети для використання на полі бою проти України, порушуючи санкції ООН.
"FATF - організація, якій доручено забезпечувати безпеку глобальної фінансової системи - повинна виконати свій мандат. Відсутність більш жорстких обмежувальних заходів небезпечно грає на руку Кремлю, даючи йому і, можливо, іншим зловмисним суб'єктам зелене світло для продовження поступового руйнування заснованої на правилах міжнародної структури", - прокоментував рішення пленарного засідання міністр фінансів Сергій Марченко.
У комюніке FATF зазначено, що в пленарному засіданні під головуванням Т. Раджі Кумара з Сінгапуру взяли участь делегати з понад 200 юрисдикцій. Серед ключових результатів - нове керівництво з реалізації Рекомендації 25 про бенефіціарне право та прозорість юридичних утворень, засноване на оцінці ризиків.
До переліку юрисдикцій, що перебувають під посиленим контролем, які працюють із FATF над усуненням стратегічних недоліків у своїх режимах протидії відмиванню грошей, організація додала Кенію і Намібію, виключивши з нього Барбадос, Гібралтар, Уганду та ОАЕ у зв'язку зі значним прогресом.
Теги: РФ FATF Переглядів: 220