"ArcelorMittal Кривий Ріг" отримав погодження на будівництво хвостосховища для відходів

Ринки Металургія 15.03.2024    13:14 Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" (АМКР, Дніпропетровська обл.) отримав від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України висновок щодо оцінки впливу на довкілля будівництва хвостосховища - "III карта" - спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення відходів збагачення.

"ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" інформує про те, що Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України зроблено висновок щодо оцінки впливу на навколишнє середовище планованої діяльності "Будівництво хвостосховища "ІІІ карта" шламове господарство рудо-збагачувальної фабрики району Дніпропетровської області АМКР №21/01-202361210773/1 від 27 лютого 2024 року та Звіт про громадське обговорення №21/01-202361210773/2 від 27 лютого 2024 року", - констатується в інформації компанії, оприлюдненій управлінням екології на сайті Криворізького міськвиконкому в четвер.

При цьому уточнюється, що інформація про отримання підприємством висновку з оцінки впливу на навколишнє середовище оприлюднена в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на навколишнє середовище.

Як повідомлялося, "ArcelorMittal Кривий Ріг" кілька разів направляло до Мінприроди документи на узгодження будівництва хвостосховища для відходів "III карта". У середині 2023 року АМКР знову надіслало Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України документи на погодження будівництва хвостосховища.

Згідно з документацією, наявною в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", планована діяльність полягає в новому будівництві хвостосховища "III карта" шламове господарство рудо-збагачувальної фабрики на території Гречаноподівської та Новолатівської сільських рад Широківського району Дніпропетровської області.

Раніше пояснювалося, що процедуру оцінки планованої діяльності проводять у межах розширення та змін, включно з переглядом або оновленням умов провадження планованої діяльності, встановлених рішенням про провадження планованої діяльності або продовження строків її провадження (...).

Інформацію про намір АМКР отримати оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВД) оприлюднено Мінприроди 15 червня 2023 року.

Раніше повідомлялося, що ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" має намір побудувати хвостосховище "III карта". Будівництво хвостосховища для складування хвостів збагачення необхідне "у зв'язку з досягненням діючими хвостосховищами меж економічної доцільності їх нарощування".

Водночас уточнювалося, що продуктивність підприємства за сирою рудою на 2021-2025 роки становить 24,4269 млн тонн на рік, річний вихід хвостів - 14,964 млн куб. м на рік. Проєктна відмітка огороджувальної дамби - 100 м. Загальна ємність хвостосховища - 34,8 млн куб. м, корисна ємність - 29,4 млн куб. м. Площа чаші хвостосховища - 382,95 га. Загальна довжина огороджувальних дамб - 5950 м, їхня максимальна висота - 12 м. Площа ділянки будівництва - 521,1245 га.

Таким чином, з урахуванням вимог Мінприроди, АМКР змушений уже вчетверте входити в процедури проведення оцінки впливу на довкілля.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" наразі експлуатує три хвостосховища, у два з яких - "Миролюбівка" та "Об'єднане. Четверта карта" - підприємство планувало інвестувати у 2020-2024 роках близько $50 млн. У третє хвостосховище "Центральне" компанія вже вклала понад $15 млн, завершивши у 2017 році будівництво до позначки +90 метрів (зараз +95 м). Ще стільки ж АМКР витратить на його розширення до позначки +115 м (ці роботи заплановані на найближчі сім років).

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема, ПАТ "ArcelorMittal Берислав".
Теги:   будівництво хвостосховище ArcelorMittal Кривий Ріг відходи Переглядів:   184

Читайте також:

23.11

Всесвітня асоціація виробників сталі випустила рейтинг основних країн виробників сталі

23.11

У Києві нагородили найкращих із фармацевтичної галузі України

23.11

Аналіз цін на ринку нерухомості Іспанії від relocation.com.ua