Фінська компанія розробила концепцію глибинного захоронення радіоактивних відходів для АЕС у Литві

Ринки 31.03.2024    14:39 Фінська компанія Posiva Solutions розробила концепцію спорудження пункту глибинного захоронення радіоактивних відходів для Ігналінської атомної електростанції (ІАЕС), яку виводять з експлуатації, у Литві, йдеться в повідомленні станції.

За словами генерального директора ІАЕС Лінаса Баужиса, наведеними в повідомленні, це важливий етап у будівництві глибинного могильника.

"Цього місяця ми розпочали публічні консультації з муніципалітетами. Відтепер, продовжуючи їх, ми матимемо уявлення про те, який фізичний вигляд матиме майбутній могильник радіоактивних відходів, і яких конкретних заходів буде вжито для забезпечення його безпеки", - зазначив Баужис.

Місце могильника розташовуватиметься на глибині кількох сотень метрів. Це буде інженерна споруда, призначена для безпечної ізоляції радіоактивних відходів. Його планують ввести в експлуатацію 2068 року, а його місце розташування буде затверджено до 2047 року. Концепцію коригуватимуть залежно від перебігу розроблення проєкту.

Договір із фінською компанією на суму 262 тис. євро ІАЕС підписала в січні 2022 року. Згідно з проведеними тоді розрахунками, тільки будівництво могильника обійдеться в 1 млрд євро, його використання - ще в 900 млн євро.

Як повідомлялося, ІАЕС було зупинено 31 грудня 2009 року, термін робіт із припинення її експлуатації - до 2038 року. Закрити станцію Литва зобов'язалася при вступі до Євросоюзу, який співфінансує ці роботи.

На станції встановлено побудовані у вісімдесятих роках минулого століття на той момент найпотужніші у світі російські реактори РБМК. Очікується, що роботи з демонтажу РБМК почнуться 2028 року. ІАЕС оголосить окремі тендери на ці роботи.
Теги:   Литва Posiva Solutions радіоактивні відходи Ігналінська атомна електростанція Переглядів:   312

Читайте також:

21.01

Лідер експрес-відправлень в Україні “Нова пошта” за рік збільшила обсяг доставки на 16%

21.01

Інфляція в єврозоні в грудні прискорилася до 2,4% річних

21.01

Споживчі настрої українців у грудні 2024 року майже не змінилися