Узбекистан і Євросоюз встановили стратегічне партнерство в галузі критичної сировини

Ринки 08.04.2024    17:13

Узбекистан і Європейський Союз 5 квітня підписали меморандум про взаєморозуміння, який поклав початок стратегічному партнерству з розвитку стійких ланцюжків створення вартості в галузі критично важливої сировини.

Меморандум візуалізували в Бельгії Міністр інвестицій, промисловості і торгівлі Узбекистану Лазіз Кудратов і виконавчий Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

У ЄС зазначають, що Узбекистан володіє другими за величиною запасами критично важливої сировини в Центральній Азії: міді, молібдену і золота.

"Ця угода знаменує собою значний крок на шляху до забезпечення диверсифікованих і стійких постачань критично важливої сировини для переходу до екологічних і цифрових технологій, як у країнах Європейського Союзу, так і в Узбекистані", - наголошується в повідомленні.

Критично важлива сировина - це корисні копалини, які мають велике економічне значення для Євросоюзу. До такої сировини належить 34 види металів, мінералів та інших природних матеріалів, 17 з яких є стратегічно важливими: мідь, літій, алюміній, титан, платина, графіт, нікель, кобальт та інше.

Стратегічне партнерство, згідно з меморандумом, зосереджене на таких сферах співпраці:

- Інтеграція стійких ланцюжків створення вартості критично важливої сировини, зокрема за допомогою створення мереж, попереднього відбору проєктних пропозицій, спільного розроблення проєктів, а також просування і спрощення торговельних та інвестиційних зв'язків по всьому ланцюжку створення вартості;

- Підвищення поставок критично важливої сировини і налагодження діалогу для підвищення прозорості заходів, пов'язаних з інвестиціями, операційною діяльністю та експортом;

- Залучення фінансування для проєктів, що реалізуються в рамках партнерства, а також розвиток екологічно чистого енергопостачання, але не обмежуючись тільки цим;

- Співпраця в галузі наукових досліджень та інновацій, включно з обміном знаннями і технологіями, пов'язаними зі стійкою розвідкою, видобутком, переробкою і вторинним використанням критично важливої сировини та інше.

"Ця угода з багатим на природні ресурси Узбекистаном допоможе ЄС забезпечити такий необхідний доступ до найважливішої сировини. Для Узбекистану це стане серйозним стимулом для реалізації його амбіцій щодо диверсифікації економіки, сталого розвитку видобувної промисловості", - заявив Валдіс Домбровскіс.

Партнерство відповідає стратегії "Глобальний шлюз" (Global Gateway), ключовій ініціативі ЄС з інвестицій у стійкі проєкти у світі, що враховує потреби країн-партнерів і забезпечує довгострокові вигоди для них, завдяки якій ЄС мобілізує до 300 млрд. євро до 2027 року.

Наступним кроком після підписання меморандуму стане спільна робота Євросоюзу та Узбекистану над створенням оперативної дорожньої карти з конкретними діями.

 Детальніше
Теги:   меморандум Узбекистан Євросоюз сировина Переглядів:   292

Читайте також:

21.11

Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group

21.11

Економіка Норвегії скоротилася на 1,8%

21.11

Аналіз економічних індикаторів України та світу за січень-серпень 2024 року від Experts Club