"Рівнеазот" завершив модернізацію ключових цехів з виробництва мінеральних добрив

Хімічна 15.06.2024    12:52

ПрАТ "Рівнеазот", що входить до азотного бізнесу Group DF, перезапустив базові цехи з виробництва мінеральних добрив - цех аміаку (А-2), цех неконцентрованої азотної кислоти та цех із виробництва аміачної селітри, повідомляють у прес-релізі департаменту корпоративних комунікацій Group DF International.

"Після завершення планової ремонтної кампанії завод успішно перезапущено. Можна з упевненістю сказати, що до нового високого сезону ми підготувалися. Ми провели тестування продукції після модернізації виробництва - якість повністю відповідає стандартам. Продукція відвантажується замовникам по всій країні. Підприємство набирає обертів пропорційно зростаючому попиту. Усі наші логістичні можливості задіяні по максимуму для швидкої доставки продукції нашим покупцям відповідно до укладених угод. Переконаний, що всі контракти будуть виконані чітко і вчасно. Так само, як і під час попередньої посівної", - наголосив голова правління ПрАТ "Рівнеазот" Михайло Заблуда.

За інформацією Group DF International, під час весняно-літньої кампанії-2024 на "Рівнеазоті" було відновлено роботу агрегату підготовки синтезу газу та модернізовано агрегат синтезу аміаку.

Роботи було здійснено в рамках інвестиційної програми OSTCHEM, яка стартувала два роки тому і супроводжувалася значними інвестиціями в основні фонди заводу. Мета інвестицій у CAPEX - оптимізація витратних коефіцієнтів, скорочення втрат різних видів енергії та відповідно покращення показників собівартості готової продукції.

Згідно з повідомленням, потужність запущеної лінії аміаку - 650 тонн аміаку/добу, неконцентрованої азотної кислоти - 1000 тонн азотної кислоти/добу. Цех аміачної селітри працюватиме за максимальною потужністю працюючої лінії аміаку, тобто, мінімум, 40 тис. тонн селітри на місяць.

Як повідомлялося, що аграрії в травні та червні збільшили попит на азотні добрива щонайменше на 15%. Серед основних чинників нетипового для цього періоду попиту - зростання цін на зерно і поява в аграріїв додаткових ресурсів на закупівлю добрив, зниження цін на базові добрива, порушення логістичних ланцюжків імпортерів, а також ситуація в українській електроенергетиці.

Як повідомлялося, заводи азотного холдингу Ostchem виробили 520,6 тис. тонн мінеральних добрив у січні-березні 2024 року. При цьому імпорт добрив значно перевищив вітчизняне виробництво.

Ostchem - азотний холдинг Group DF Дмитра Фірташа, що об'єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього з 2011 року входять "Рівнеазот" і Черкаський "Азот", а також Сєвєродонецький "Азот" і "Стирол", що не працюють і перебувають на окупованих територіях.

ПрАТ Черкаський "Азот" (Черкаси, Україна) - одне з найбільших українських хімічних підприємств. Проектна виробнича потужність з вироблення аміаку становить 962,7 тис. тонн на рік, аміачної селітри - 970 тис. тонн на рік, карбаміду - 891,6 тис. тонн, КАС - 1 млн тонн на рік.

ПрАТ "Рівнеазот" - одне з найбільших українських хімічних підприємств у Західній Україні. 12 квітня 2024 року Group DF спільно з південно-корейською Hyundai Engineering підписали угоду про будівництво хімічного хабу в м.Рівне. Проєкт передбачає будівництво заводів з виробництва зеленого аміаку та водню на основі відновлювальних джерел електроенергії; нові підприємства та виробничі майданчики з виробництва азотних добрив і похідних хімічних продуктів.

Теги:   Рівнеазот цех виробництво модернізація мінеральні добрива Переглядів:   287

Читайте також:

18.11

АРМА продає 30 тис. тонн хлориду калію "Білоруськалій" за 500 млн грн

12.11

Німецький Bayer скоротив виручку на 3,6%

05.11

DuPont наростила чистий прибуток на 42%