Держмитслужба констатує зростання кількості компаній зі статусом авторизованого економічного оператора

Ринки 04.07.2024    13:34

Державна митна служба України надала статус авторизованого економічного оператора (АЕО) з правом застосування спрощень 46 компаніям, при цьому було оформлено 50 авторизацій.

"Ще рік тому в Україні статус АЕО мала тільки одна компанія, а вже зараз ми раді повідомити про 50 авторизацій, які отримали 46 підприємств сукупно", - ідеться в публікації відомства в Телеграм-каналі.

Держмитслужба уточнила, що два з цих підприємств отримали одночасно обидва типи авторизацій: "про надання права на застосування спрощень" (АЕО-С) і "про підтвердження безпеки та надійності" (АЕО-Б), що наближає Україну до можливості укладення угоди про взаємне визнання з іншими країнами, де працює програма АЕО.

У відомстві наголосили, що суттєво розширився перелік ролей, які авторизовані підприємства виконують у міжнародному ланцюжку постачання: надано статус АЕО 31 виробнику (експортеру), 10 імпортерам, трьом утримувачам складу та чотирьом підприємствам, які є перевізниками, експедиторами та митними представниками.

Згідно з інформацією на сайті ДМС, перелік поповнився такими компаніями як Запорізький завод кольорових сплавів (Івано-Франківськ), ТОВ Фірма "Каскад" (Дніпро), АКВ "Українське каолінове товариство" (с. Глухівці, Вінницька обл.), "Клінінгспор" (м. Великі Мости, Львівська обл.), "Оріфлейм Україна" (Київ).

Також статус АЕО отримали Попільнянський комбікормовий завод (Київ), "Таркетт Вінісін" (м. Калуш, Івано-Франківська обл.) і "Агросем" (Київ).

Держмитслужба уточнила, що зараз на розгляді перебуває 28 заяв підприємств на отримання авторизації АЕО. У відомстві вважають, що така цифра свідчить про стабільно високу зацікавленість українських господарюючих суб'єктів в отриманні відповідного статусу.

Крім цього, у відомстві нагадали підприємствам, які планують подати заяву на отримання авторизації АЕО або на застосування спрощень, транзитних спрощень, про необхідність ретельного проведення самооцінки та заповнення відповідної анкети, оскільки такий підхід дасть змогу компаніям успішно пройти оцінку відповідності критеріям та/або умовам надання авторизації і, зокрема, скоротити час її отримання.

"Зі свого боку Держмитслужба спільно з Міністерством фінансів напрацьовує ініціативи, що розширюватимуть перелік можливостей та переваг для бізнесу, який має авторизацію АЕО", - підсумували в службі.

Як повідомлялося, з 7 листопада 2023 року втратять чинність положення Митного кодексу України в частині можливості митного оформлення товарів без їх пред'явлення митним органам. Щоб продовжувати використовувати можливості оформлення товарів на об'єктах підприємств, Держмитслужба рекомендувала бізнесу отримувати статус авторизованого економічного оператора.

Наявність авторизації АЕО у компанії дасть змогу скористатися всіма перевагами АЕО і полегшить доступ до спрощень, передбачених Митним кодексом і Конвенцією про процедуру спільного транзиту. Зокрема, до спрощень відносяться зниження рівня ризику по відношенню до переміщуваних товарів, першочерговість виконання митних формальностей і випуск товарів за місцезнаходженням підприємства. Раніше реформуванню митниці були присвячені круглі столи, де організатор і модератор івенту Максим Уракін заявляв, що Державна митна служба забезпечує 35-40% надходжень до державного бюджету, причому ці цифри залишаються стабільними протягом останніх років. Тому реформи митниці такі важливі для країни.

Теги:   Уракін Держмитслужба Переглядів:   185

Читайте також:

22.01

Textron скоротила чистий прибуток на 29%

22.01

Procter & Gamble збільшила чистий прибуток на 34%

22.01

Новий закон про туризм може збільшити надходження у 10 разів – ДАРТ