Державна "Укрнафта" отримала заявки від шести компаній для спільного розроблення родовищ

Нафта і газ 06.07.2024    17:30

ПАТ "Укрнафта" отримала заявки від шести компаній на спільне розроблення 15 родовищ із 21, запропонованого 2023 року для інвестицій, повідомив виконавчий віцепрезидент із питань корпоративної стратегії та розвитку Денис Кудін.

"Ми отримали заявки від 6 компаній на 15 родовищ. На 6 родовищ ніхто не подав, на частину родовищ надійшла тільки одна заявка, на інші було по дві, тому доводиться робити певний внутрішній конкурс", - сказав він під час виступу на IV конференції з енергетичного права в Києві в п'ятницю.

За його словами, найбільша пропозиція для інвестицій в одне родовище становить $100 млн, найменша - $7 млн. Щодо останнього він уточнив, що це була найкраща пропозиція в найменше родовище.

"Станом на цей момент процес (залучення інвесторів у спільну розробку родовищ - ЕР) триває. Ми пройшли етап прийняття та оцінки пропозицій, фіналізували комерційні умови так, як їх бачать потенційні інвестори. Наступний крок - затвердження цих умов нашою наглядовою радою, розгляд міжвідомчою комісією при Міненерго, а далі - затвердження Кабміном. Ось такий процес, сподіваємося його пройти до кінця календарного року", - зазначив Кудін.

Він розповів, що в процесі пошуку інвесторів "Укрнафта" проактивно звернулася до близько 200 компаній, а також із низкою компаній вела переговори на галузевих конференціях. З цієї кількості потенційних інвесторів відгукнулося понад 50, і з них пройшли комплаєнс і були допущені до Virtual Data Room з детальною інформацією про родовища 35 компаній.

При цьому Кудін додав, що "компанії подали пропозиції в середньому в 1,5 раза кращі, ніж ми розробили своїми силами, сформувавши власне бачення цієї п'ятирічної початкової програми".

Описуючи процес пошуку інвесторів, Кудін зазначив, що компанія зробила їхній рейтинг за країнами - у Канаді, Америці, Великій Британії, ЄС - та звернулася проактивно, а також давала оголошення у ЗМІ, на сайті, на всіх можливих галузевих заходах.

Щодо вибору 21 родовища віцепрезидент компанії зазначив, що за критеріями закону про угоди про розподіл продукції (УРП), "це найгірші, найважче видобувні, найвиснаженіші родовища (з 89 родовищ "Укрнафти" - ЕР), які потребують залучення високовитратних, найновітніших технологій". Для їхньої оцінки було відцифровано дані за 80 років.

Кудін звернув увагу, що, незважаючи на війну, іноземні компанії готові працювати в Україні і, зокрема, займатися видобутком.

"Ми не говоримо про топові публічні компанії, де наглядові ради ухвалюють рішення. Здебільшого, це середнього рівня приватні компанії, де є конкретна сім'я власників, які продовжують керувати своїм бізнесом і ризикують своїми власними грошима. Вони готові вкладати інвестиції в $50-60-100 млн", - зазначив він, додавши, що інвесторів заохочує можливість під час укладення УРП вирішувати спори за англійським правом.

Загалом, на його думку, у нафтовидобуток протягом 10 років потрібно інвестувати приблизно $10-15 млрд для досягнення обсягів річного видобутку в 10 млн тонн, що б забезпечило енергонезалежність України в цьому напрямку.

Як повідомлялося, наприкінці 2023 року "Укрнафта" поінформувала, що співпрацею в межах конкурсу зі спільного розроблення 21 родовища (заявки приймали до 1 березня 2024 року) уже зацікавилося 25 компаній, включно з українськими та компаніями із семи країн Європи та Північної Америки.

За даними компанії, запаси категорії 2P, тобто доведені та ймовірні запаси родовищ, доступ до яких "Укрнафта" пропонує потенційним партнерам, становлять понад 12 млн тонн нафти і понад 31 млрд куб. м газу.

"Укрнафта" у 2023 році збільшила видобуток нафти з конденсатом на 3% (на 39,9 тис. тонн) порівняно з 2022 роком - до 1,4 млн тонн. Видобуток природного і супутнього нафтового газу торік становив 1,097 млрд куб. м, що на 5,8% (на 60,4 млн куб. м) більше, ніж у 2022-му.

"Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 545 АЗК - 460 власних і 85 в управлінні. Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року "Укрнафта" випускає власні паливні талони та картки "NAFTAКарта", що реалізуються юридичним і фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач". Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" з часткою 50%+1 акція. У листопаді 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, яка належала приватним власникам і якою наразі управляє Міноборони.

Теги:   Укрнафта родовище Кудін Переглядів:   271

Читайте також:

26.12

"Укрнафта" видобула 1,05 млн тонн нафти за 9 місяців 2024 року

26.12

Прибуток "Нафтогазу" зріс у півтора раза за 9 місяців 2024 року

25.12

Нафта подорожчала перед Різдвом