Ferrexpo збільшило виробництво окатишів на 67,6%

Металургія 08.07.2024    14:34

Гірничорудна компанія Ferrexpo plc з основними активами в Україні в січні-червні поточного року виробила 3 млн 297,441 тис. тонн окатишів, що на 67,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року (1,967 млн тонн).

Згідно з прес-релізом у понеділок, Ferrexpo у другому кварталі поточного року випустила 1 млн 483,468 тис. тонн окатишів, що на 18,2% нижче показників попереднього кварталу (1 млн 813,973 тис. тонн).

Водночас загальне виробництво товарної продукції (окатиші та залізорудний концентрат) за перше півріччя поточного року зросло на 75,3% до аналогічного періоду 2023 року, до 3 млн 727,336 з 2,126 млн тонн. Зокрема випуск товарного концентрату склав 429,865 тис. тонн проти 160 тис. тонн у січні-червні-2023.

Коментуючи результати діяльності групи, тимчасовий виконавчий голова Лусіо Дженовезе (Lucio Genovese) вказав на високі виробничі результати за шість місяців 2024 року, зростання на 83% порівняно з аналогічним звітним періодом 2023 року і зростання на 75% порівняно з першим півріччям минулого року.

"Це наш найкращий результат відтоді, як початок повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Протягом кварталу доступ до чорноморського морського коридору дав нам змогу продовжити поставки з українських портів. За оцінками, з моменту відкриття коридору наприкінці 2023 року через нього благополучно пройшло понад 800 суден, зокрема 90 з чорними металами. Збільшення кількості судновласників, готових зафрахтувати судна в українські порти, призвело до поліпшення доступності, проте фрахтові ставки і страхові премії залишаються високими не тільки для проходу в Україну, а й через Червоне море", - зазначив Дженовезе.

Він також констатував, що інші фактори цінового тиску продовжують зростати в другому кварталі, особливо ціни на е/е. Напади на інфраструктуру виробництва і передачі енергії значно скоротили внутрішнє енергопостачання України. Дженовезе при цьому додав, що Ferrexpo заздалегідь розпочала пошук альтернативної енергії у європейських сусідів України, що досі призводило до мінімальних порушень її виробничої діяльності.

"Поки що ми вважаємо, що рівень ризику є прийнятним, беручи до уваги триваючу війну в Україні. Ми продовжуватимемо використовувати всі доступні експортні потужності, щоб забезпечити підтримку інтересів усіх зацікавлених сторін, зберігаючи водночас рівень робочої сили для більш високого рівня виробництва, отримання податків і роялті для уряду та продовження нашої гуманітарної діяльності", - резюмував т.в.о. головного виконавчого директора.

У пресрелізі йдеться про те, що протягом кварталу група успішно експлуатувала дві, а подекуди й три лінії огрудкування (з чотирьох), змінюючи якість продукції залежно від попиту з боку клієнтів і розширюючи логістичні можливості. За змінної продуктивності кожної лінії огрудкування загальний обсяг виробництва за квартал становив 1 млн 672,506 тис. тонн, включно з 1 млн 483,468 тис. тонн окатишів і 189,038 тис. тонн концентрату.

Виробництво окатишів DR відновилося протягом кварталу. Завдяки введенню в експлуатацію майже завершеного комплексу пресової фільтрації групи спостерігаються поліпшення фізичної міцності та хімічної якості окатишів.

Фінансовий директор групи Микола Кладієв зазначив, що протягом січня-червня поточного року підприємство швидко повернуло в експлуатацію потужності, що раніше простоювали, завдяки поновленню доступу до клієнтів з країн Близького Сходу, Північної Африки та Азії, що призвело до поліпшення циклу конвертації готівки.

"Хоча ми скористалися можливістю виробляти, експортувати і продавати більше, більш високі ціни на залізну руду, від яких ми отримали вигоду в першому кварталі, не поширилися на другий квартал. Це, в поєднанні з більш високими цінами на е/е, призвело до зниження рентабельності в міру наближення до кінця другого кварталу. Однак ми зберегли нашу грошову позицію, навіть інвестуючи в проекти капвкладень, спрямовані на підтримання стійкості та підвищення ефективності", - констатував фіндиректор.

Як повідомлялося, Ferrexpo у 2023 році виробила 3,845 млн тонн окатишів, що на 36,5% менше, ніж у 2022 році.

Ferrеxpo належить 100%-ва частка ТОВ "Єристівський ГЗК", 99,9%-ва - ТОВ "Біланівський ГЗК" і 100% акцій ПрАТ "Полтавський ГЗК".

Теги:   Ferrexpo виробництво окатиш Переглядів:   171

Читайте також:

21.01

АМКР наростив виробництво прокату на 72%, але залишився збитковим

21.01

ДМЗ модернізував обладнання у прокатному цеху №2

21.01

ArcelorMittal Кривий Ріг збільшив податкові виплати на 60% у 2024 році