Після війни «Метінвест» готовий інвестувати $9 млрд у «зелену» трансформацію

Енергетика 19.07.2024    17:38

Гірничо-металургійна група «Метінвест» протягом 5-10 років після завершення війни планує провести масштабну «зелену» трансформацію своїх українських активів - ГЗК, «Каметсталі» і «Запоріжсталі» - загальною вартістю близько $9 млрд.

Згідно з матеріалом видання dsnews.ua, для цього буде потрібно залучення зовнішнього фінансування.

Уточнюється, що щойно завершаться бойові дії, група нарощуватиме виробництво (зараз її підприємства завантажені на 65-70%), тому обладнання потрібно підготувати до роботи заздалегідь, що робиться вже зараз.

При цьому стратегія залишається незмінною - створити глобальну компанію з українським корінням на базі «зеленої» та цифрової трансформації виробничих потужностей. Для цього потрібна високоякісна сировина, напівфабрикати та достатня кількість джерел чистої енергії.

Тим часом масштабна «зелена» модернізація підприємств в Україні поставлена на паузу через гостру нестачу е/е будь-якого походження. Однак «Метінвест» може шляхом інвестицій у чисте виробництво допомогти розвиватися українським активам. Так, будівництво «зеленого» в Італії прокатного заводу потужністю близько 3 млн тонн продукції на рік у перспективі підвищить завантаженість українських ГЗК групи, які більше не можуть збувати продукцію в Україні після окупації меткомбінатів Маріуполя. Італійський завод має бути побудований спільно з партнерами за три-чотири роки із залученням до $2 млрд кредитних і партнерських коштів.

Крім того, забезпечені замовленнями ГЗК згодом зможуть модернізувати виробництво для випуску високоякісних окатишів. Зокрема, зараз Північний ГЗК утримує конкуренцію на європейському ринку завдяки оновленому виробництву окатишів з поліпшеними характеристиками.

Розроблена «Метінвестом» задовго до війни стратегія переходу до виробництва «зеленої» сталі передбачала перехід доменних печей сталеплавильних підприємств на технологію DRI - прямого відновлення заліза. Для цього процесу як сировина потрібні поліпшені окатиші. Успішні випробування виробництва таких DRI-окатишів провели на ЦГЗК ще на початку війни.

Війна поставила на паузу великі стратегічні проєкти, проте група, швидко реагуючи, адаптує програму інвестицій для підтримання ефективного обсягу виробництва, насамперед вкладаючи в наявні потужності, що потребують модернізації. З початку війни «Метінвест» здійснював понад $300 млн інвестицій щорічно.

На «Запоріжсталі» і «Каметсталі» у 2023 році проведено капремонти доменних печей. Крім того, на «Запоріжсталі» капітально відремонтовано технологічне обладнання прокатних станів, на «Каметсталі» - коксові батареї. Загалом у модернізацію цих двох підприємств інвестовано 23 млрд грн за останні два роки.

«Метінвест» також послідовно запускає нові лави з видобутку коксівного вугілля в Покровській вугільній групі. На початку року запрацювала 11 лава з видобутку коксівного вугілля в 10 блоці шахтоуправління «Покровське».

Крім цього, важливі точкові інвестиції. Так, завдяки модернізації випалювальної машини в цеху з виробництва окатишів ПівнГЗК у 2023 році вдалося налагодити випуск однорідних окатишів із вмістом заліза 65%, що дало змогу ГЗК утримувати конкурентні позиції на європейському ринку залізорудної сировини.

Цього року планується вкласти в обладнання та робочі майданчики $320 млн капітальних і близько $350 млн операційних інвестицій. У пріоритеті - ремонт доменних печей і агломашин, підтримка обладнання ГЗК і розвиток шахтоуправління в Покровську.

Теги:   Метінвест зелена трансформація Переглядів:   258

Читайте також:

20.11

ЄБРР виділяє "Київтеплоенерго" €50 млн для підтримки теплопостачання

14.11

ДТЕК з початку року ввів у роботу 18 нових вугільних лав

13.11

«Укргідроенерго» оголосило тендер на страхування пожежних дружин своїх філій