Асоціація "Страховий бізнес" висловилася проти збільшення податку на дохід

07.08.2024    20:46

Асоціація "Страховий бізнес" (АСБ) виступає проти збільшення податку на дохід, що закладено в законопроєкт №11416 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану". На думку АСБ, яку її представники оприлюднили під час наради представників влади та бізнесу, законопроєкт створює умови для непропорційного тиску на сумлінний бізнес і працівників. При цьому новий вид податку з обороту передбачатиме ускладнення і без того непростого адміністрування податків і зборів, створюючи нові корупційні ризики.

Крім того, у законопроєкті відсутні заходи щодо боротьби з тіньовою економікою та заходи з підвищення ефективності роботи Державної податкової служби. Такі фактори призведуть до дискримінації сумлінного бізнесу та сприятимуть зростанню тіньової економіки, наголошується в повідомленні на сайті Асоціації.

Крім того, розробники законопроєкту не враховують негативні наслідки його ухвалення, які полягатимуть у зменшенні ділової активності, що призведе до зниження загальної оподатковуваної бази оподаткування, збільшення ризиків тінізації економіки та запровадження різноманітних схем з податкової оптимізації, що автоматично підвищують ризики корупції, вважають в АСБ.

Генеральний директор Асоціації "Страховий бізнес" В'ячеслав Черняховський, виступаючи на нараді, зазначив, що страховий ринок уже несе тягар подвійного оподаткування: 3% валових страхових платежів і 18% податку на прибуток на загальних підставах.

"Наша Асоціація провела дослідження на базі даних звітності страховиків за 2023 рік, оприлюдненої Національним банком України. Ми на цифрах довели, що 3% податку з доходів означають понад 35% на прибуток. Особливо негативний вплив це матиме на ті лайфові страхові компанії, які займаються накопичувальним страхуванням життя", - попередив Черняховський.

За його словами, якщо це екстраполювати на економіку загалом, введення додатково 1% податку на доходи у вигляді військового збору відповідає збільшенню на 12 відсоткових пунктів податку на прибуток підприємств на загальній системі оподаткування, що відповідатиме загальній ставці понад 30%.

Український бізнес закликає уряд і народних депутатів врахувати пропозиції бізнес-спільноти, провести фахове обговорення альтернатив наповнення бюджету та можливого скорочення видатків і спільно напрацювати рішення щодо джерел надходжень до бюджету, наголошується в повідомленні.


 

Теги:   Страховий бізнес податок на дохід Переглядів:   257