"Астробілд" консолідував промислові активи двох індустріальних парків

Ринки 07.08.2024    20:57

Керуюча компанія "Астробілд", кінцевим бенефіціаром якої є підприємець Василь Хмельницький, консолідувала під управлінням промислові активи двох індустріальних парків - "Біла Церква" та "Біла Церква 2" - проєктів холдингової компанії UFuture Хмельницького.

Згідно з пресрелізом ІП "Біла Церква" в середу, процес консолідації завершено підписанням договору ініціатора створення ІП "Біла Церква 2" з керуючою компанією "Астробілд", яка на початку поточного року стала керуючою компанією ІП "Біла Церква".

"Ця компанія - професійний девелопер, виконує будівельні та сервісні роботи на території ІП і суміжних ділянках, які належать ініціатору створення ІП, активно допомагає в залученні резидентів, тому логічно, що перелік напрямів співпраці було розширено", - пояснили агентству "Інтерфакс-Україна" укладення договорів із новою керуючою компанією.

За словами директора ІП "Біла Церква" Андрія Ропицького, які наведені в пресрелізі, метою консолідації є створення ефективнішого механізму управління портфелем активів ІП "Біла Церква" і "Біла Церква 2", централізація деяких сервісних та управлінських функцій.

За інформацією у пресрелізі, зокрема, повний розвиток ІП "Біла Церква 2" має створити понад 1100 нових робочих місць, з річним фондом оплати праці понад 400 млн грн.

Загальна сума інвестицій у його повний розвиток і функціонування складе близько $154,9 млн.

"У перерахунку на 1 га території ІП це від $4,5 млн до $6,6 млн залежно від етапу розвитку парку. При виконанні всіх робіт, запланованих бізнес-планом, ІП генеруватиме для Білоцерківської громади до 30 млн грн податків і зборів на рік", - наголошується в повідомленні.

Пресслужба зазначає, що для досягнення цього показника у 2024 році залучено першого резидента та розпочато роботи з облаштування території промислової ділянки під нове будівництво.

"На території ІП планується побудувати виробничо-складське приміщення", - уточнили агентству у пресслужбі, зазначивши, що з огляду на те, що територія Київської області періодично потрапляє під ворожі атаки балістики або дронів, інформація про плани будівництва розголошується тільки за згодою резидентів.

Своєю чергою бізнес-план ІП "Біла Церква", де вільними під оренду або продаж залишаються лише 33% площі земельних ділянок (12 га), не зазнав суттєвих змін.

На освоєній території парку збудовано 41 кв. м виробничих і складських приміщень та залучено 14 резидентів, серед яких компанії Unilever, InTiCa Systems, Pripravka, а також компанії, які стали резидентами до повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, - логістичне бюро "Нової пошти", комплекс зберігання зернових "Волиця-Агро", завод електрофурнітури Plank Electrotechnic, виробник висотних драбин Virastar.

У розвиток ІП "Біла Церква" інвестовано близько $50 млн, а його концепцією передбачено будівництво додаткових 52 тис. кв. м промислових будівель і залучення ще $47,5 млн інвестицій.

У прес-службі агентству зазначили, що інформацію про всіх резидентів парку не розголошують з метою безпеки.

ІП "Біла Церква" і "Біла Церква 2" занесено до Реєстру індустріальних (промислових) промислових парків 2018 року. Вони пропонують землі промислового призначення з усією інженерно-транспортною інфраструктурою, а також виробничо-складські будівлі та логістичні комплекси для оренди або купівлі.

ТОВ "Астробілд" з моменту створення 2019 року освоїла понад 10 га промислової ділянки та ввела в експлуатацію понад 12 тис. кв.м. виробничо-складських площ.

Засновниками компанії, за даними проєкту Clarity Project, є два закритих венчурних корпоративних інвестфонди - "Навіс" і "Юфьюче Венчерз", а кінцевим бенефіціаром - Василь Хмельницький.


 

Теги:   Астробілд промислові активи Переглядів:   230

Читайте також:

22.12

Пасажиропотік через кордон за тиждень зріс на 28% - Держприкордонслужба

22.12

Продуктивність праці в США зросла на 2,2%, вартість робочої сили - на 0,8%

22.12

27 грудня розпочнеться будівництво залізниці Китай-Киргизія-Узбекистан