Міністр фінансів України представив послам G7 план реформ митниці

Ринки 08.08.2024    14:41

Міністр фінансів України Сергій Марченко та його заступник з європейської інтеграції Юрій Драганчук презентували послам та представникам місій країн-членів G7 в Україні своє бачення та плани щодо подальшого впровадження реформи митниці.

"Метою є трансформація української митниці у східний кордон Європи за стандартами ЄС і водночас посилення її безпекової функції... Ми зацікавлені в розбудові ефективної, високотехнологічної та прозорої митниці, що потребуватиме часу, виважених рішень і консолідованої підтримки", - наводяться в релізі Мінфіну в четвер слова Марченка.

Уточнюється, що обговорення стосувалося кроків уряду України з розвитку та реформування Державної митної служби, а також концепції прозорого відбору керівництва митниці.

Мінфін наголосив, що реформування Держмитслужби є одним із пріоритетів України в процесі інтеграції в ЄС.

За даними міністерства, за сім місяців 2024 року Держмитслужба перевиконала розпис доходів на 5,2%, або 16,4 млрд грн, і митні надходження до держбюджету становили близько 329 млрд грн.

Реформування митниці передбачено Планом України в рамках інструменту ЄС Ukraine Facility, Національною стратегією доходів на 2024-2030 роки, а також є одним зі структурних маяків у рамках програми розширеного фінансування МВФ EFF.

Мінфін додав, що продовжує активно працювати над імплементацією митного законодавства ЄС та розробкою нового Митного кодексу, а також над запровадженням IT та інших спільних митних процедур для розвитку зовнішньоекономічної діяльності та спрощення ведення бізнесу.

"Переконаний, що подальший супровід перезавантаження української митниці за підтримки міжнародних експертів матиме вирішальне значення в ефективності цього процесу", - зазначив Драганчук.

Теги:   G7 Марченко митниця план реформ Переглядів:   169

Читайте також:

21.01

Лідер експрес-відправлень в Україні “Нова пошта” за рік збільшила обсяг доставки на 16%

21.01

Інфляція в єврозоні в грудні прискорилася до 2,4% річних

21.01

Споживчі настрої українців у грудні 2024 року майже не змінилися