Понад 45 тис. дітей в Україні живуть у сім'ях опікунів - міністерство

Ринки 17.08.2024    00:12

Троє з чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в Україні живуть у сім'ях опікунів/піклувальників, це понад 45 тисяч дітей, повідомляють на сайті Міністерства соціальної політики України в п'ятницю.

«Така форма сімейного виховання є найпоширенішою в Україні. Зазвичай її оформляють родичі або знайомі дитини. Між опікою та піклуванням різниця в тому, що опіку встановлюють над дітьми до 14 років, а піклування - від 14 до 18 років», - ідеться в повідомленні.

У Міністерстві наголошують, що якщо дитина залишається без батьківського піклування, не потрібно чекати на надання їй статусу сироти або позбавленої батьківського піклування, щоб прийняти її у свою сім'ю. «Родичі або знайомі можуть використати механізм тимчасового влаштування й одразу забрати дитину до себе. А потім оформляти статус на дитину та опіку», - зазначають у відомстві.

Під час повномасштабної війни процедуру встановлення опіки чи піклування спростили для родичів. «Під час воєнного стану родич або хрещений батько/мати, які хрестили дитину до того, як вона залишилася без батьків, разом із заявою подають: копію паспорта, документи з підтвердженням родинних зв'язків із дитиною, довідку від нарколога та психіатра, довідку про наявність/відсутність судимості», - розповіли у відомстві.

Також підкреслюється, що опіка не дорівнює усиновленню. «Усиновлення - це сім'я для дитини назавжди, а права усиновленої дитини дорівнюють правам біологічної», - вказується в повідомленні.

Як повідомляється на сторінці Державної служби у справах дітей у Facebook, усиновлення під час воєнного стану також можливе.

«Але, звісно, є винятки. Не можуть усиновити дитину, зокрема, ті, хто має проблеми зі здоров'ям (зокрема психічні), з алкогольною та наркотичною залежністю, які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу), мають кримінальну історію. Повний список зазначений у ст. 212 Сімейного кодексу України. Наявність принаймні одного з факторів у дружини або чоловіка може стати причиною відмови в усиновленні», - ідеться в повідомленні.

Крім того, усиновлювач має бути старшим за 21 рік. Виняток можливий тільки для родича дитини.

«Насамперед ми маємо враховувати права та потреби дитини, яка може бути усиновлена. У нашій роботі принцип дитиноцентризму є основоположним. Саме тому службами у справах дітей на місцях здійснюється ретельна перевірка документів кандидатів в усиновлювачі, щоб переконатися, що їх може бути допущено до процесу усиновлення», - наголосив керівник Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський.

Теги:   діти опікун Переглядів:   354

Читайте також:

23.11

Всесвітня асоціація виробників сталі випустила рейтинг основних країн виробників сталі

23.11

У Києві нагородили найкращих із фармацевтичної галузі України

23.11

Аналіз цін на ринку нерухомості Іспанії від relocation.com.ua