Парламент України ратифікував Римський статут

Ринки 21.08.2024    11:50

Верховна Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду.

За відповідний законопроект №0285 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду і поправок до нього в цілому проголосував 281 народний депутат на пленарному засіданні Верховної Ради в середу, повідомив член фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко в Телеграмі в середу.

Україна ратифікувала Римський статут із заявами про порядок відносин із МКС і впродовж семи років після набрання Римським статутом чинності «не визнає юрисдикції Міжнародного кримінального суду стосовно її громадян щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту» (воєнні злочини).

Законопроєкт підтверджує визнання Україною юрисдикції МКС щодо злочинів проти людяності, геноциду та воєнних злочинів із 21 листопада 2013 року та заявляє про визнання юрисдикції МКС щодо злочину агресії з 17 липня 2018 року (момент набрання чинності поправок, ухвалених Асамблеєю держав-учасниць Римського статуту в м. Кампала щодо злочину агресії).

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, ратифікація Римського статуту дасть змогу Україні набути повноправного членства в Міжнародному кримінальному суді. Після набуття чинності Римського статуту Україна братиме участь у роботі Асамблеї держав - учасниць Римського статуту, зможе подавати кандидатури для обрання суддів і прокурорів МКС. Членство в Римському статуті дасть змогу сприяти запобіганню та стримуванню вчинення особливо тяжких злочинів у майбутньому. Україна зможе ефективно співпрацювати з МКС, що сприятиме забезпеченню покарання осіб, винних у скоєнні особливо тяжких злочинів, які викликають занепокоєння всієї міжнародної спільноти.

Теги:   Парламент України Римський статут Переглядів:   264

Читайте також:

10.01

Рада ухвалила закон про моніторинг викидів парникових газів

10.01

Аналіз будівельного ринку України у 2024 році - директор Rauta

10.01

Україна отримала €3 млрд від ЄС у межах ініціативи ERA