Молдова до кінця 2024 року побудує логістичний хаб потужністю 4 млн тонн вантажів

Ринки 23.08.2024    17:39

Влада Молдови до кінця 2024 року планує завершити техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проєкту з будівництва першого в країні мультимодального логістичного комплексу на залізничній станції Берешть в Унгени (5 км від кордону з Румунією), повідомило молдовське Мінекономіки. Проєкт реалізується за технічної підтримки USAID у рамках програми «Інституційні та структурні реформи в Молдові». Після завершення підготовки ТЕО буде оголошено конкурс на пошук інвестора.

«Амбітний проєкт охоплює залізничні та автомобільні під'їзні шляхи, контейнерні крани, вантажно-розвантажувальні платформи, склади і парк вантажних автомобілів. За оцінками, інфраструктура зможе обслуговувати до 200 тис. вантажівок щорічно, перевалка вантажів складе близько 4 млн тонн. Термінал Берешть стане регіональним логістичним хабом, що інтегрує Молдову у світову транспортно-логістичну мережу», - йдеться в повідомленні.

Наразі основні перевізники зі Сходу і Заходу вважають за краще вибирати маршрути в обхід Молдови через відсутність логістичної інфраструктури.

Залізнична станція Берешть розташована за 106 км від Кишинева, за межами міста Унгень з північного боку, на залізничному коридорі, що йде до міста Белць і триває далі до кордону з Україною. Стратегічне розташування станції пов'язане з близькістю кордону Румунії/ЄС (5 км), а також зв'язком із численними промисловими об'єктами і транспортними маршрутами.

Ділянка під термінал Берешть займає площу 80 га, вона належить державі й управляється ДП «Залізниця Молдови». Залізничні колії об'єкта дають змогу використовувати як широку колію (1520 мм), так і європейську (1435 мм).

За даними молдовських ЗМІ, інвестиції в проєкт оцінюють у 30 млн євро, будівництво об'єкта триватиме 24-30 місяців.

 

 

Теги:   Молдова логістичний хаб Переглядів:   306

Читайте також:

21.01

Лідер експрес-відправлень в Україні “Нова пошта” за рік збільшила обсяг доставки на 16%

21.01

Інфляція в єврозоні в грудні прискорилася до 2,4% річних

21.01

Споживчі настрої українців у грудні 2024 року майже не змінилися