Україна отримала 88 млн грн від реалізації підсанкційних активів
Ринки 28.08.2024 10:00Сумарно Україна отримала лише 88 млн грн від реалізації конфіскованих активів і стягнення коштів із заарештованих рахунків за два роки дії санкційного механізму, повідомило Transparency International Ukraine (TI Ukraine).
Згідно з дослідженням, 32,3 млн грн надійшло до державного бюджету від реалізації 11 активів - коштів із рахунків підсанкційних осіб Володимира Сальдо (109 тис. грн, $319, EUR1,1 тис.) і Дмитра Ворони (2,2 тис. грн), а також ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" Олега Дерипаски (32,2 млн грн).
Крім того, 6,9 млн грн надійшло від продажу двох активів - одеських квартир російського мільярдера, ексголови інвестиційного підрозділу державної компанії "Ростех" Михайла Шелкова. (4 млн грн) і Сальдо (2,9 млн грн).
Ще 48,8 млн грн надійшло від стягнення коштів Міністерством юстиції за рішеннями суду з рахунків Шелкова (14,4 млн грн) і Віктора Януковича (31,1 млн грн, $84,9 тис.).
Водночас в управлінні Фонду держмайна (ФДМ) України перебувають 753 активи, а сумарна вартість підсанкційних активів оцінюється в 3,2 млрд грн, зазначено в дослідженні.
Як зазначає TI Ukraine, санкційний механізм все ще потребує доопрацювання як щодо захисту українських підприємців, так і в залученні інвесторів для конфіскованих активів. Крім того, необхідно врегулювати продаж земельних ділянок в управлінні ФДМ.
"Санкційний механізм конфіскації російських активів, як і будь-який новий підхід, не позбавлений ризиків. Мінімізувати їх можна, якщо привести у відповідність процесуальні елементи цього механізму до стандартів міжнародного права. У такому разі ми не лише убезпечимося від потенційних позовів путінських посіпак, а й подбаємо про права третіх осіб - часто українських підприємств, які можуть і не мати зв'язків із російським бізнесом", - резюмується в дослідженні.
Теги: підсанкційні активи Переглядів: 192