Тайвань заявив про повне припинення поставок верстатів до РФ

Ринки 03.11.2024    16:43

Міністерство економіки Тайваню заявило про повне припинення поставок верстатів до Росії через посилення правил експортного контролю. Ці заходи вжито після публікації в ЗМІ серії розслідувань про такі поставки.

Міністерство економіки Тайваню в п'ятницю, 1 листопада заявило про повне припинення поставок верстатів, які можуть використовуватися на військових підприємствах, до Росії. Правила експортного контролю були посилені після публікації серії розслідувань про такі поставки в засобах масової інформації.

Зокрема, істотно збільшено - до 1 млн тайванських доларів (приблизно 31 100 доларів США) - розмір штрафу за первинне порушення санкцій, введених проти РФ і Білорусі. Крім того, Мінекономіки повідомило, що веде «активну роз'яснювальну роботу» з виробниками, закликаючи їх дотримуватися законів і контролювати кінцевий потік продукції.

За даними відомства, це вже дало результат, і обсяг експорту верстатів із Тайваню в Росію «впав до нуля».

Тайвань був найважливішим постачальником верстатів у РФ

У січні нинішнього року російське видання The Insider і тайванське The Reporter опублікували спільне розслідування,

у якому йшлося про те, що Тайвань, незважаючи на проукраїнську позицію влади, став головним постачальником металообробних верстатів для підприємств військово-промислового комплексу Росії. У публікації вказувалося, що цей експорт йде через треті країни, такі як Туреччина. Уже в лютому Тайбей запровадив санкції проти кількох російських компаній, які фігурували в статті).

У липні вийшло нове розслідування

The Insider - про те, що тайванська компанія Giant Force має намір в обхід обмежень поставити в РФ незамінний прилад для тестування термостійкого покриття корпусів ракет - «камеру соляного туману». У цій схемі, за даними видання, брали участь китайський завод тайванської фірми, малазійська транспортна компанія і киргизький банк. У підсумку поставки було зірвано завдяки пильності банків, зокрема китайських, які побоювалися санкцій за експорт товарів подвійного призначення, пише The Insider.

Про постачання тайванських верстатів у Росію йшлося також у доповідях британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень і Open Source Centre - урядового центру США, що аналізує інформацію з відкритих джерел для американських спецслужб.

Німецькі верстати для російського ВПК

У 2023 році Росія в обхід санкцій отримала понад 300 автоматизованих верстатів від виробників ФРН, ідеться в розслідуванні німецької телекомпанії SWR, яка проаналізувала митні документи, а також фото та відеозаписи. За цими даними, німецькі верстати з ЧПУ активно використовують підприємства, що постачають російську армію двигунами і деталями для літаків, зокрема «КамАЗ», НІР, «Індустріальні рішення».

Як з'ясували журналісти, російський ВПК використовує верстати понад 30 німецьких виробників, зокрема компанії Heller. За даними SWR, у двох третинах випадків обладнання з ФРН надходить до РФ через посередників у Туреччині.

Німецькі компанії заявили SWR, що дотримуються санкцій проти Москви і не знають, як їхні верстати опинилися в Росії. «Обхід санкцій - надзвичайно прибуткова справа. Як правило, у третій країні знайдеться людина, якій за це добре заплатять», - пояснив експерт із санкцій Бенджамін Гільгеншток із Київської школи економіки. Він вважає, що німецькі компанії дійсно не завжди знають, куди відправляється їхня продукція, але вони «однозначно могли б це з'ясувати, якби спробували». Експерт закликав уряд ФРН посилити експортні правила.

Джерело: https://www.dw.com/ru/tajvan-zaavil-o-polnom-prekrasenii-postavok-stankov-v-rossiu/a-70672790

Теги:   РФ Тайвань верстат Переглядів:   242

Читайте також:

26.01

Meta збільшить капітальні витрати до $60-65 млрд у 2025 році

26.01

Поголів'я ВРХ в Україні скоротилося на 126,7 тис. голів у 2024 році

26.01

Україна планує відкриття в кількох європейських країнах центрів повернення біженців