Держпрограма "Зроблено в Україні" розвиває агропереробку та експансію на ринки ЄС
Агро 06.11.2024 08:20Програми державної політики "Зроблено в Україні" сприяють розвитку агропереробного сектору та збільшення експорту продукції з високою доданою вартістю до країн ЄС, повідомив заступник міністра економіки Андрій Телюпа на форумі "Курс на агропереробку. Як масштабувати бізнес і де брати гроші?".
Він звернув увагу, що агропереробна галузь та її експортний потенціал є дуже важливими для формування стійкості та адаптивності української економіки в умовах війни, а також для залучення інвестицій для післявоєнного відновлення.
"Якщо аналізувати експорт сировини з України, то саме агросировина посідає одне з провідних місць. І наша мета, щоб у найближчій перспективі весь цей обсяг перероблявся у нас, і ми постачали до ЄС та інші міжнародні ринки не сировину, а продукцію з доданою вартістю. Це надасть змогу підвищити вартість експорту агросектору від трьох до 10 разів, залежно від категорії продукції. Від цього виграє і уряд, і виробники. За агропереробкою майбутнє і великі інвестиції. Хто з підприємців зараз встигне увійти з огляду на вступ до ЄС, той отримає велику перевагу", - процитувала його слова пресслужба Міністерства економіки.
Заступник міністра наголосив, що уряд дедалі більше фокусується на переробці, на інвестиціях в обладнання. Як приклад він навів держпрограму компенсацій 15% за придбання колісної техніки українських виробників і спрощення умов на гранти для переробних підприємств - знизили з 25 до 5 кількість робочих місць, які має створити підприємець.
Крім того, держпрограма "Доступні кредити 5-7-9%" поступово переорієнтовується на інвестиційні цілі та переробку. Уже є перше стимулювання індустріальних парків і перші угоди про підтримку проєктів зі значними інвестиціями, розповів Телюпа.
Держчиновник нагадав, що для стимулювання несировинного експорту в рамках "Зроблено в Україні" вже працюють Експортно-кредитне агентство, Офіс підтримки підприємництва та експорту й онлайн-платформа Nazovni. На міжнародних виставках створюються національні стенди українських виробників.
За словами Телюпи, пріоритетними для експорту є вітчизняні хлібобулочні вироби, борошно, злаки у вигляді пластівців, паста, молоко і вершки, згущене молоко, кисломолочні продукти та сироватка. Крім того, перспективно розвивати глибинну переробку й експортувати до Європи не пшеницю чи кукурудзу, а окремі органічні сполуки, які є результатом їхньої глибокої переробки. І в Україні вже є перші такі заводи.
Заступник міністра зазначив, що пріоритетні ринки для українських виробників - це ті, які вже багато купують українські товари і звідки Україна багато імпортує. Це переважно наші сусіди, добре знайомі з українською продукцією.
У Мінекономіки нагадали, що на реалізацію програми "Зроблено в Україні" в держбюджеті на 2024 рік закладено 45 млрд грн і підприємці ще мають змогу ними скористатися.
Теги: ЄС агропереробка Зроблено в Україні Переглядів: 235