Concorde Capital виходить із бурштинового бізнесу та фокусується на енергетиці з планом на EUR1 млрд

Енергетика 07.11.2024    09:14

Інвестиційна компанія Concorde Capital виходить із бізнесу з видобутку бурштину-сирцю і зосередиться на проєктах в енергетиці - будує компанію на EUR1 млрд.

Як повідомив засновник Concorde Capital Ігор Мазепа в інтерв'ю проєкту Business Breakfast, організованому Forbes, новим власником компанії з видобутку бурштину ТОВ "Центр «Сонячне ремесло»" став громадянин Китаю Рен Йонгпенг.

"Останнім часом я вирішив сконцентруватися на більш суттєвих і більш матеріальних речах...Ми дійсно продали цей актив, і скажу більше: ми хочемо продати інший наш великий бурштиновий проєкт. Це більший проєкт, більший, ніж кар'єр, який ми продали китайцям", - сказав Мазепа.

За його словами, новий власник "Центру «Сонячне ремесло»"має доступ до китайського ринку, який по суті споживає 95% українського бурштину.

"Він дійсно китайський (інвестор - ІФ-У). Я його називаю Микола, так просто легше", - пояснив засновник Concorde Capital.

За словами Мазепи, є також плани "продати низку своїх інвестицій у готельний бізнес, у яких має частки з партнерами"

"Я насправді вирішив концентруватися на таких масштабних індустріальних речах. Це енергетика. Я бачу великий потенціал в енергетиці. Україні не вистачає 4 ГВт. Я, до речі, не згоден з оцінками наших експертів... які кажуть, що Україні потрібно 8 ГВт. Вважаю, що дефіцит потужності буде 4 ГВт. Це великі цифри, які вимірюються мільярдами доларів. Це невідкладна потреба, оскільки ми бачимо агресивні дії нашого ворога - Російської Федерації, яка б'є по наших енергетичних об'єктах. Таким чином, це моя бізнесова відповідь на цю енергетичну кризу", - сказав Мазепа.

За його словами, з партнерами він уже реалізував енергетичний проєкт на EUR30 млн.

"Це батарейка... (Energy Storage - ІФ-У). Ми дійсно виграли цей конкурс з «Укренерго». Ми отримали підтримку наших західних партнерів. У цьому випадку DFC, це американське агентство, яке страхує, просуває бізнеси в Україні. Це перший етап. Другий етап у нас буде на EUR300 млн. Думаю, що до кінця цього тижня ви почуєте... Ми оголосимо ще про одну угоду в енергосекторі, це також суттєві цифри. І це пояснює те, що в проєкті з видобутку бурштину з'явився китайський інвестор. Я йду в побудову мільярдної компанії (в енергетиці - ІФ-У)", - сказав Мазепа.

За його словами, радником у першому проєкті Concorde Capital у сфері енергетики залучено ексголову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.

Після реалізації подальших запланованих етапів цей проєкт може скласти конкуренцію одній із найбільших компаній енергосектору - "ДТЕК", висловив припущення Мазепа.

"Думаю, ми конкуруватимемо з ДТЕК та іншими гравцями. Ми дуже раді будемо конкурувати... тому що це просто безмежний ринок. Це ринок на мільярди доларів і тут місця вистачить усім насправді", - сказав він.

Засновник Concorde Capital розраховує на підтримку проєктів в енергосекторі західними банками та кредитними установами. Покрити такі масштабні проєкти на 100% за рахунок залученого в Україні фінансування буде неможливо, припустив він.

Перший проєкт компанії в енергетиці на 100% профінансовано за власні кошти інвесткомпанії, однак Concorde Capital планує рефінансувати його приблизно на 2/3 в українських банках.

Фінансування наступної черги на суму EUR300 млн буде на EUR100 млн - за рахунок власного капіталу, решта коштів - позикові.

Інвестиція через Avalia Investments Limited (Кіпр) у придбання 7,35% акцій АТ "Концерн Галнафтогаз" (мережа АЗК "ОККО") - одна з "частин плану в енергетиці", сказав Мазепа та уточнив: "Частка точно не збільшуватиметься, наразі у нас усе нормально".

При цьому він відмовився назвати ціну придбаної частки в концерні, зазначивши, що угода відбулася з премією.

Раніше видання nadra.info повідомило, що ТОВ "Центр «Сонячне ремесло»", яке 2023 року видобуло найбільше бурштину-сирцю серед приватних надрокористувачів України, купує громадянин Китаю Рен Йонгпенг.

Теги:   Concorde Capital бізнес енергетика бурштин Переглядів:   287

Читайте також:

22.01

Україна у 2024 році збільшила імпорт електроенергії до рекордних 4,5 млн МВт*год

21.01

ДТЕК Енерго у 2024 році виготовили та відремонтували 1,1 тис. одиниць обладнання

20.01

Азербайджан знизив вироблення електроенергії на 9%, експорт - у 2,3 раза