Anglo American продає австралійські вугільні активи Peabody Energy за $3,8 млрд

Гірничовидобуток 25.11.2024    17:21

Anglo American домовилася щодо продажу активів із виробництва коксівного вугілля в Австралії компанії Peabody Energy, ідеться в повідомленні гірничодобувача.

Сума угоди становитиме до $3,8 млрд, із них $2 млрд Anglo American отримає одразу, ще $725 млн буде розбито на чотири щорічні транші, які покупець почне виплачувати через рік після закриття угоди. Також угода передбачає додаткові виплати до $550 млн, прив'язані до майбутньої прибутковості активів, і $450 млн за умови перезапуску шахти Grosvenor в австралійському штаті Квінсленд.

З огляду на вже оголошену угоду з продажу частки у вугільній шахті Jellinbah за $1,1 млрд, Anglo American розраховує отримати до $4,9 млрд за весь бізнес із виробництва металургійного вугілля.

Рішення щодо продажу цих активів відповідає новій стратегії Anglo American, згідно з якою компанія має намір сфокусуватися на виробництві міді, преміальної залізорудної сировини і добрив.

"Усі угоди, спрямовані на перетворення нашого портфеля, перебувають у процесі: продаж Anglo American Platinum очікується до середини 2025 року, і ми бачимо сильний інтерес до нашого нікелевого бізнесу, переговори з відчуження якого перебувають на просунутій стадії. Ми очікуємо, що за цим послідує (продаж - ІФ) De Beers", - повідомив глава компанії Дункан Ванблад, чиї слова наводяться в повідомленні.

Anglo American, заснована 1917 року в Йоганнесбургу, є найбільшим у світі виробником платини (через Amplats), а також належить до лідерів з видобутку алмазів (їй належить De Beers), міді, нікелю, залізної руди, коксівного та енергетичного вугілля. Компанія працює в країнах Африки, Азії, Північної та Південної Америки, Австралії.

Теги:   Anglo American Peabody Energy Австралія Вугілля Переглядів:   60

Читайте також:

22.11

"ДТЕК Енерго" виготовила 11 нових прохідницьких і очисних комбайнів

18.11

NEQSOL Holding заплатив 3,94 млрд грн за ОГХК та інвестує 400 млн грн у модернізацію

16.11

Гірничорудні підприємства України наростили експорт залізорудної сировини на 96%