В індустріальному парку «Біла Церква» розпочнеться будівництво двох заводів

Ринки 26.11.2024    15:57

Індустріальний парк (ІП) «Біла Церква» має намір у 2025 році розпочати будівництво ще двох заводів, повідомив директор з розвитку бізнесу індустріального парку Олександр Процюк.

«У нас зараз п'ять діючих заводів, три ще будуємо і наступного року закладаємо ще два заводи. Тобто це буде понад 1 тис. робочих місць для Білої Церкви, що для міста з 250 тис. жителів істотне досягнення», - повідомив він під час Ukrainian Automotive and Mobility Forum 2024 у Львові.

Процюк нагадав, що від початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну ІП «Біла Церква» вдалося залучити трьох іноземних інвесторів - одного з найбільших світових виробників повсякденних товарів компанію Uniliver, виробника запчастин для електромобілів InTiCa Systems, та постачальника тонких конструкцій перекриття фінську Peikko Group (завод якої будується - ІФ-У).

«Компанія InTiCa першою в Україні отримала страхування від військових ризиків, і скажу, що якість української продукції на порядок вища, ніж у її чеському підрозділі, де працюють українки, та в мексиканському підрозділі, що працює на американський ринок. І зараз InTiCa на роздоріжжі - дуже хотіли б перемістити завод із Чехії в Україну, але турбуються через військові ризики. Але, я думаю, ми розширимо їхній завод на нашій локації», - розповів Процюк.

Він також додав, що робота з компаніями Uniliver і Peikko Group тривала понад рік. «На ці три успішний кейси в нас є і чотири неуспішні - це великі транснаціональні компанії, які з різних причин відмовилися заходити, або розширювати бізнес в Україні», - зазначив директор із розвитку бізнесу ІП »Біла Церква.

Торкаючись питання привабливості парку для інвесторів, Процюк наголосив, що для виробничих кейсів локація безумовно важлива (наприклад, у прикордонних областях), але не менш важливим є доступ до якісної, але дорогої робочої сили та швидкий доступ до комунікацій.

«Це дві ключові речі, які приваблюють інвесторів - у нас не треба витрачати час на приєднання до мереж, потужності узгоджені, і ми отримали фінансування від держави за програмою ІП. Є в нас і неуспішна історія з USAID, але й це був хороший досвід. Ми використовуємо всі можливі види фінансування, включно з банківським, грантовим», - повідомив Процюк.

За його словами, сьогодні в ІП «Біла Церква» з 36 га вільні 12 га, а в «Білій Церкві 2» - 24 га, і є збудоване виробниче приміщення площею 2 тис. кв. м, з підведеними комунікаціями, що знаходиться поряд з Peikko і Uniliver.

«І ми радимо іноземним інвесторам, які хочуть зменшити собівартість продукції для утримання світової конкуренції, думати не тільки про інвестиції в прикордонні міста, як, наприклад, Львів, а й трохи зміститися на схід, тому що ризики не набагато більші, але переваги - хороші зарплати, вільніший доступ до комунікацій, електрики - можуть нівелювати ці ризики», - підкреслює Процюк.

«І ми сподіваємося, що наступного року в нас будуть ще два успішних приклади», - резюмував він.

ІП «Біла Церква» та «Біла Церква 2» - проєкти холдингової компанії UFuture підприємця Василя Хмельницького, включені до Реєстру індустріальних парків у 2018 році.

На освоєній території ІП «Біла Церква» збудовано 41 кв. м виробничих і складських приміщень і залучено 14 резидентів, серед яких, окрім залучених із 2022 року Unilever, InTiCa Systems, Peikko і релокованої з Харкова Pripravka, також логістичне депо «Нової пошти», комплекс зберігання зернових «Волиця-Агро», завод електрофурнітури Plank Electrotechnic, виробник висотного устаткування для будівельних робіт Virastar.

https://interfax.com.ua/


 


 

 

Теги:   будівництво ІП Біла Церква Переглядів:   237

Читайте також:

28.12

Президенти України та Аргентини обговорили розвиток економічного співробітництва

28.12

Донеччина отримала перші булер'яни від ООН для обігріву громад

27.12

Промвиробництво в Японії впало на 2,3%, роздрібний продаж зріс на 1,8%