Оприлюднено список порушників закону про локалізацію під час держзакупівель, його очолюють «Енергоатом» і «Київзеленбуд»
Ринки 03.12.2024 21:41НАЕК «Енергоатом» і столичне КП «Київзеленбуд» у жовтні стали найбільшими порушниками законодавства про локалізацію, закупивши сумарно товарів машинобудування на понад 20 млн грн в іноземних виробників, повідомив заступник глави парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський із посиланням на моніторинг публічних закупівель аналітичним центром CMD Ukraine.
«Неможливо не відзначити цинізм, з яким керівники деяких держпідприємств обкрадають українську державу. «Енергоатом» прямо в назві тендера предметом закупівлі вказує турецький міжнародний автобус “AR-Temsa Prestij SX або еквівалент”. Ви можете уявити, щоб, наприклад, мерія Стамбула предметом закупівлі на своєму тендері вказала «Автобус “Еталон” Чернігівського автозаводу або еквівалент?» - задається питанням нардеп на своїй Facebook-сторінці.
Він додав, що «Київзеленбуд» також предметом закупівлі вказав турецький екскаватор-навантажувач TLB 870 Mecalak або еквівалент.
Кисилевський нагадав, що українські виробники можуть на 100% забезпечити потреби українських держустанов і громад, зокрема в автобусах або екскаваторах.
Нардеп укотре наголосив, що інформацію про вісім закупівель із найбільш грубими порушеннями надсилає для реагування Мінекономіки та Держаудитслужбі.
Серед восьми найбільших порушників законодавства про локалізацію зазначено ДАП «Україна», яке закупило турецький автобус за 7,15 млн грн, сільраду в Дніпропетровській області, яка купила китайський автобус JAC Sunray на суму 1,85 млн грн, а також інші місцеві компанії із закупівлями турецького дизельного генератора за 1,09 млн грн і китайського трактора за 0,62 млн грн.
За даними моніторингу CMD Ukraine, наведеними нардепом, у жовтні в «Прозорро» оприлюднено інформацію про 810 закупівель товарів машинобудування на суму 10 млрд грн, на які поширюється вимога локалізації, при цьому порушення вимоги виявлено у 151 тендері (18,6%).
Законодавство про локалізацію у 2024 році вимагає під час публічних закупівель продукції машинобудування наявності в ній щонайменше 20% складової, виробленої в Україні. При цьому з 2 липня діють нові правила ведення Реєстру локалізованих товарів.
Теги: Енергоатом Київзеленбуд Держзакупівлі Переглядів: 211