За 5 років із фракції «Слуга народу» вийшов 41 депутат - дослідження

Ринки 04.12.2024    12:55

За п'ять років із фракції «Слуга народу» вийшов 41 депутат, 21 із них склали мандат і ще 20 перейшли до інших фракцій і груп, чисельність фракції за цей час скоротилася з 254 до 233 членів, ідеться в дослідженні руху «Чесно» за підсумками роботи Верховної Ради IX скликання.

«За результатами виборів 2019 року «Слузі народу» вдалося завести в Раду рекордні 254 депутати - 124 списочники та 130 мажоритарників, які вперше в історії українського парламентаризму утворили монокоаліцію. Формально «слугам» досі вдається зберегти більшість у парламенті, адже фракція досі має понад 226 членів у складі. І це незважаючи на те, що за п'ять років фракцію залишив 41 нардеп», - йдеться в повідомленні руху “Чесно” на сайті в середу.

У повідомленні наголошується, що частина депутатів вийшли з фракції у зв'язку з переходом на посади, частина - через гучні корупційні скандали або незгоду окремих нардепів із лінією партії.

Троє «слуг» - спочатку лідер списку Дмитро Разумков і Руслан Стефанчук, а після рокіровки - Олександр Корнієнко - увійшли до керівництва парламенту, тож формально вийшли з фракції і стали позафракційними. Але після відкликання Разумкова з посади спікера наприкінці 2021 року він не повернувся у фракцію: так перший номер списку «Слуга народу» залишився позафракційним.

Тоді ж Разумков оприлюднив список депутатів нового міжфракційного об'єднання «Розумна політика», до якого увійшов, зокрема, 21 «слуга», утім, формально залишаючись членами фракції. Тоді зі «Слуги народу» було виключено лише двох представників групи Разумкова - Людмилу Буймістер та скандального одеського мажоритарника Артема Дмитрука. Через кілька тижнів із фракції вийшов ще один член МФО Разумкова Роман Соха.

Через внутрішні розбіжності у грудні 2019-го зі «Слуги народу» також вигнали мажоритарників Ганну Скороход та Антона Полякова, які згодом перейшли до групи «За майбутнє». Тоді ж із фракції виключили й нардепа Романа Іванісова через наявність інформації про судимість депутата за зґвалтування.

Автори дослідження нагадують, що майже за рік із фракції виключили Гео Лероса, який критикував президента, а також звинуватив главу ОП Андрія Єрмака та його брата в торгівлі посадами. Останнім гучним «розлученням» став вихід із фракції Мар'яни Безуглої. Через кілька днів після цього фракцію з третьої спроби також покинула Юлія Яцик.

Зазначається, що чимало «слуг» покинули фракцію на тлі гучних скандалів, пов'язаних із корупцією. Зокрема, з лав «Слуги народу» виключили київського мажоритарника Олександра Юрченка, якого НАБУ підозрює в хабарництві. У 2022-му з фракції вийшов Олег Воронько, щодо якого тоді відкрили провадження за підробку документів.

А 2023 року зі «Слуги народу» було виключено Миколу Тищенка після його поїздки до Таїланду, Богдана Торохтія через відпочинок за кордоном під час воєнного стану та Анатолія Гунька, якого спіймали на хабарі.

Покинули фракцію і троє нардепів, підозрюваних у держзраді. Так, навесні 2021 року «слуги» вигнали мажоритарника Олександра Дубінського через внесення його до санкційного списку США. А за кілька місяців із фракції виключили ще одного мажоритарника Євгена Шевченка, який публічно підтримував білоруського диктатора Олександра Лукашенка. У 2022 році «Слуга народу» також виключила нардепа-колаборанта Олексія Ковальова, який від початку вторгнення активно допомагав росіянам на окупованій Херсонщині.

«Примітно, що шестеро скандально відомих «слуг» зрештою опинилися в групі «Відновлення України», рятуючи об'єднання проросійських депутатів від можливого розпаду. Так, у грудні 2023 року, коли до групи долучився Анатолій Гунько, в ній знову стало 17 депутатів, що є мінімально допустимою кількістю (адже для існування депутатської групи до її складу має входити не менше депутатів, ніж у найменшу фракцію Ради)», - наголошується в дослідженні.

Джерело: https://interfax.com.ua/

Теги:   депутат Слуга Народу Переглядів:   126

Читайте також:

16.01

Генеральним директором ДП «СЕТАМ» став Роман Осадчук

16.01

"Слов'янські шпалери" збільшили виробництво на 1,4% у 2024 році

16.01

Україна експортувала 23,6 млн тонн зернових з початку сезону