Іноземні інвестори поки що не готові фінансувати проекти в Україні - гендиректор «Метінвесту»

Металургія 13.12.2024    13:24

Іноземні інвестори наразі не готові фінансувати проекти в Україні через слабкий попит на металопродукцію і високі ризики.

Про це повідомив генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков в інтерв'ю телеканалу Bloomberg Television, відповідаючи на запитання про вплив війни на інвестиції в Україну, необхідність мирних гарантій та інвестиційні можливості компанії в сусідніх країнах.

«Ситуація в Україні залишається досить складною, ми не спостерігаємо жодного уповільнення війни. Навпаки, за останні півроку військові дії стали ще інтенсивнішими. Отже, інвестиційний клімат все ще не сприяє вкладенням в Україну. Однак як гравець на міжнародній арені, особливо на європейських ринках, «Метінвест» вирішив розпочати проєкт будівництва заводу з виробництва «зеленої» сталі в Італії. Цей завод стане пілотним проектом для нас і нашого партнера Danieli, щоб відновити українську металургійну промисловість після остаточного завершення війни», - сказав СЕО.

За його словами, заморожування війни недостатньо - в України є негативний досвід з Мінськими угодами. Тому зараз потрібні надійні гарантії безпеки для країни, і тільки це допоможе залучити великі інвестиції, зокрема в «зелену» металургію. До цього малоймовірно, що в країну прийдуть значні інвестиції.

Стосовно проєкту в Італії, керівник компанії повідомив, що його вартість оцінюється в EUR2,5 млрд і фінансуватиметься через інвестиції в акціонерний капітал, а також переважно за підтримки кредитних коштів європейських фінансових інституцій, зокрема державних і громадських коштів.

«Якщо ми говоримо про Україну, нам знадобиться такий самий обсяг інвестицій, щоб змінити українську металургійну промисловість. Саме тому я наголошую, що без остаточного завершення війни та надійних гарантій безпеки реалізація цих планів у найближчому майбутньому виглядає малоймовірною. Важко уявити, щоб інвестори погодилися вкладати суттєві кошти в модернізацію української металургійної галузі в нинішніх умовах», - пояснив Риженков.

Він ще раз вказав на необхідність щонайменше гарантій безпеки: «Я не впевнений, які саме мирні угоди мають бути укладені, але гарантії безпеки мають надійти від наших союзників і партнерів - від США і Європи. І вони мають бути достатньо вагомими, щоб переконати інвесторів, що це справжнє завершення війни, і що росія не нападе знову за кілька місяців або років».

Гендиректор також зазначив, що наразі інвестори просто не вкладають коштів: реалізуються інвестиції, які підтримуються урядами європейських та інших країн світу, а також держінвестиції. Однак приватні інвестиції призупинено, інвестори чекають на прояснення ситуації.

Водночас, пояснив СЕО, «ми відкриті до будь-яких проєктів, які можуть забезпечити синергію з нашою ресурсною базою в Україні. Розглядаємо можливість придбання та модернізації потужностей, які поки що не належать до категорії декарбонізованої сталі, але мають потенціал стати такими. Є кілька об'єктів у сусідніх країнах, які відповідають цьому критерію, але я не називатиму їх, оскільки це може вплинути на переговори»

Крім того, в компанії вивчають проблемні металургійні активи з потенціалом декарбонізації, які можна відновити і повернути до роботи - ці активи переважно розташовані в Південній і Східній Європі, а це регіон діяльності групи, і саме тому вони привертають увагу «Метінвесту».

Відповідаючи на запитання про ситуацію на ринках металопродукції, гендиректор констатував, що попит у металургійній галузі наразі залишається слабким, особливо в Європі.

«Сталеливарні компанії по всій Європі зазнають труднощів. Проте сталь залишається найбільш універсальним матеріалом у світі, і ця галузь характеризується високою циклічністю. Тому зараз ми перебуваємо в низхідній стадії циклу, але знаємо, що в майбутньому неминуче відбудеться відновлення. Тому ми готові інвестувати сьогодні, щоб скористатися перевагами майбутнього зростання», - резюмував Риженков.

«Метінвест» складається з видобувних і металургійних підприємств, розташованих в Україні, Європі та США. Його основними акціонерами є група «СКМ» (71,24%) і «Смарт-холдинг» (23,76%), які спільно керують ним.

ТОВ «Метінвест Холдинг» - керуюча компанія групи «Метінвест».

Теги:   проект Метінвест інвестор Переглядів:   164

Читайте також:

15.12

Україна скоротила споживання металопрокату на 8%, імпорт зріс до 38%

15.12

Експорт брухту чорних металів з України зріс на 62,4% за рік

13.12

США зберегли антидемпінгові мита на постачання арматури з України, Білорусі, Індонезії, Латвії, Молдови, Польщі та Китаю