"Укртютюн" закликає посилити боротьбу з нелегальним ринком тютюнових виробів
Ринки 27.12.2024 10:42Асоціація "Укртютюн" запропонувала Бюро економічної безпеки (БЕБ) розглянути можливість збільшення відповідальності за незаконне виготовлення, зберігання, збут і транспортування підакцизних товарів, а також внести зміни до порядку зберігання вилученої підакцизної продукції та обладнання для її виготовлення, повідомила пресслужба асоціації.
"Ці ініціативи в комплексі з впровадженням контрольних постів та цілодобової системи відеоспостереження на підприємствах з виробництва тютюнових виробів матимуть позитивний ефект для зменшення частки тіньового ринку сигарет", - наголосили в асоціації після зустрічі її учасників із керівництвом БЕБ.
В.о. директора БЕБ Сергій Перхун повідомив, що БЕБ із 2024 року до суду скерувало 237 кримінальних проваджень, вилучило 16 промислових виробничих ліній, одну з яких передано до АРМА. Загальна орієнтовна вартість вилученого становила понад 1,3 млрд грн. За ініціативою БЕБ, Державна податкова служба скасувала ліцензії на виробництво тютюнових виробів у трьох підприємств.
Менеджер із захисту торговельних марок компанії "Філіп Морріс Україна" Сергій Вербов високо оцінив останні кейси з вилучення ліній для виготовлення сигарет, зазначивши, що кожна така лінія - це реальне запобігання зростанню нелегального ринку сигарет на 1-2%.
Генеральна директорка "Укртютюн" Наталія Фесюн зазначила, що дані останньої "хвилі" дослідження нелегального ринку тютюнових виробів, що проводить дослідницька компанія "Kantar Україна", свідчать про зниження частки тіньового сектору тютюнового ринку до 12,6% проти 25,7% у жовтні 2023 року.
"Ми завершуємо рік досить оптимістично. Однак після завершення активних заходів з боку правоохоронних і контролюючих органів на прилавках почала знов з’являтися нелегальна продукція. Тому ми сподіваємось, що темпи боротьби не зменшуватимуться", - акцентувала Фесюн.
Представники провідних виробників тютюнової продукції подякували за роботу Бюро економічної безпеки, Державній податковій службі та Державній митній службі.
Як повідомлялося, для запобігання незаконним діям з виготовлення сигарет із 1 жовтня на підприємствах, що здійснюють виробництво тютюнових виробів та/або ферментацію тютюнової сировини, встановлено пости ДПС та відеоспостереження.
У такий спосіб представники ДПС здійснюють постійний безпосередній контроль за дотриманням порядку реєстрації устаткування для підготовки або оброблення тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, за їх отриманням та переробкою, за дотриманням норм втрат і відходів неферментованої тютюнової сировини, а також за використанням марок акцизного податку та сплатою акцизного податку.
Теги: Укртютюн тютюн БЕБ Переглядів: 98