"Нібулон" завершив цифровізацію мережі елеваторів

Агро 08.01.2025    16:49

ІТ-фахівці одного з найбільших операторів зернового ринку України ТОВ "СП «Нібулон»" спільно з командою IT-Enterprise завершили перезапуск і цифровізацію кількісно-якісного обліку мережі елеваторів, повідомила пресслужба зернотрейдера на фейсбук-сторінці.

Згідно з повідомленням, проєкт оптимізації кількісно-якісного обліку охопив удосконалення бізнес-процесів обліку зернових культур, додаткові процеси з управління логістикою та калькулювання собівартості.

"Налагодження нової ефективної версійності бізнес-процесу кількісно-якісного обліку дало змогу автоматизовано прослідковувати рух зерна, його ключові показники та кошти, витрачені на доопрацювання і переміщення, від моменту потрапляння на елеватор до відвантаження кінцевому споживачеві. Таким чином, формується точна собівартість і, відповідно, вираховується прибутковість. А головне, ми розуміємо, який вплив можна здійснити на кожному етапі для поліпшення фінансових і сервісних показників", - розповів IT-директор "Нібулону" Микола Рясько.

Кінцева мета проєкту - перехід на модель повністю "цифрового елеватора", принцип роботи якого побудований на управлінні та забезпеченні координації всіх процесів цифровими системами. Ця концепція поступово масштабується на всі 23 елеваторні комплекси "Нібулону".

"Якщо описати результати проєкту цифровізації кількісно-якісного обліку в трьох тезах, то, по-перше, це спрощення й автоматизація бізнес-процесів, прискорення їх проходження. По-друге, точність обліку, що забезпечує чіткість і актуальність фінансового становища компанії. По-третє, більша клієнтоорієнтованість, адже процес надання послуг став якіснішим і швидшим", - наголосив Рясько.

У "Нібулоні" додали, що проєкт цифровізації також сприяв уніфікації облікових процесів на всіх філіях компанії та покращенню інтеграції з обладнанням і сторонніми системами, що забезпечило ефективне управління бізнес-процесами.

ТОВ "СП «Нібулон» створено 1991 року. До російського військового вторгнення зернотрейдер мав 27 перевантажувальних терміналів і комплексів із приймання сільгоспкультур, потужності для одночасного зберігання 2,25 млн тонн продукції АПК, флот із 83 суден (із них 23 буксири), а також володів Миколаївським суднобудівним заводом.

"Нібулон" до війни обробляв 82 тис. га землі в 12 областях України та експортував сільгосппродукцію до більш ніж 70 країн світу. Зернотрейдер 2021 року експортував максимальні за час свого існування 5,64 млн тонн сільгосппродукції, досягнувши рекордних обсягів постачань на зовнішні ринки в серпні - 0,7 млн тонн, у четвертому кварталі - 1,88 млн тонн і в другому півріччі - 3,71 млн тонн.

Збиток "Нібулону" через повномасштабне військове вторгнення РФ у 2022 році перевищив $416 млн.

Наразі зернотрейдер працює на 32% потужностей, створив спеціальний підрозділ для розмінування сільгоспземель і змушений був перенести центральний офіс із Миколаєва до Києва.

Теги:   Нібулон елеватор цифровізація Переглядів:   124

Читайте також:

08.01

Українські експортери сої зберігають позиції на стабільному ринку - аналітики

08.01

Експорт зерна України з початку 2024-2025 року склав 22,4 млн тонн

07.01

ВАР закликає Кабмін запровадити пільговий акциз на пальне для аграріїв