Ринок кібербезпеки в Україні зріс учетверо за вісім років

Технології 10.01.2025    08:14

Ринок кібербезпеки в Україні зріс учетверо за останні вісім років і 2024 року становив $138 млн, цьому посприяла повномасштабна війна, що несе за собою сплеск кібератак в Україні, підвищивши попит на автоматизовані рішення та інноваційні технології, про це свідчать результати дослідження "DataDriven Research & Consulting", проведеного Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА) і CyberTech комітетом Асоціації IT Ukraine.

"В Україні постійні кібератаки з боку російських хакерських угруповань, таких як UAC-0010, найчастіше відбуваються на державні установи, ОПК, телекомунікації, фінансові установи та енергетику. У 2023 році зафіксовано 2544 кіберінциденти, що на 16% більше, ніж у 2022 році", - констатують у ЄБА.

Згідно з прогнозами, які наведені в дослідженні, ринок зросте ще на 50% протягом п'яти років і досягне $209 млн.

Ключовим сегментом українського ринку кібербезпеки є мережева безпека. Швидке зростання демонструють хмарна безпека, захист даних і захист кінцевих точок, що відображає зростання попиту на нові технології та рішення в Україні. Згідно з дослідженням, за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну ринок хмарної безпеки зріс утричі - до $1,7 млн і може досягти $5,5 млн 2029 року.

Що стосується світового ринку кібербезпеки, то, як очікується, він досягне $186 млрд за результатами 2024 року. При цьому частка України становить менше ніж 1%.

У дослідженні наголошується, що, незважаючи на невелику частку на світовому ринку, Україна є трендсеттером ринку кібербезпеки, адже випереджає інші країни в кіберекспертизі завдяки роботі в R&D сегменті, тобто саме в розробці інновацій. Так, хоча на світовому ринку кібербезпеки сьогодні домінує сегмент послуг безпеки з часткою 53% у 2024 році, на українському ринку переважають кіберрішення з часткою 57%. Це зумовлено військовими факторами: війна збільшила кількість і складність кібератак, що призвело до швидкого впровадження автоматизованих систем, які потребують меншого втручання людини та пошуку негайних і несподіваних рішень.

Основними рушійними силами ринку в Україні є цифровізація та зростання ризику реальних втрат від кібератак. Інші драйвери зростання ринку: широке впровадження цифрових рішень у бізнесі та державному секторі; постійні російські атаки, спрямовані на критичну інфраструктуру, бізнес і державні сервіси; зростання фінансових і репутаційних збитків від кібератак; зростання використання штучного інтелекту; стимулювання ринку проєктами і програмами міжнародної технічної допомоги.

Інновації, зокрема використання штучного інтелекту для автоматизації реагування та блокчейну для захисту передачі даних, формують нові підходи до безпеки. Дослідження визначає ключові тенденції ринку кібербезпеки: мережева безпека залишиться найбільшим сегментом із часткою 36% до 2029 року, тоді як хмарна безпека покаже найбільш динамічне зростання.

Водночас українські розробники програмного забезпечення продовжать відставати від міжнародних гравців за комплексністю рішень, а принципи "нульової довіри" визначатимуть нові патерни поведінки користувачів і бізнесу.

"Огляд ринку кібербезпеки в Україні буде корисним інструментом для бізнесу, урядових структур і міжнародних організацій та проєктів міжнародної технічної допомоги в ухваленні рішень зі зміцнення ринку кібербезпеки в Україні", - упевнені в ЄБА.

Теги:   кібербезпека Переглядів:   74

Читайте також:

07.01

Україна планує масштабувати проєкт із протезування з Ісландією у 2025 році

06.01

Samsung додає ШІ-функції до телевізорів

01.01

Protez Hub сприяв протезуванню 211 пацієнтів і впровадив нові технології в Україні