Індонезія створює суверенний фонд на $61,3 млрд

Ринки 06.02.2025    12:04

Парламент Індонезії схвалив проект закону про створення суверенного фонду Danantara, повідомляє Jakarta Globe.

Основними завданнями Danantara будуть консолідація управління держпідприємствами та вирішення питань, пов'язаних з їхніми інвестиціями і дивідендами, а ухвалений закон дасть йому змогу залучити стартовий капітал у розмірі не менше ніж 1 квадрильйон індонезійських рупій ($61,3 млрд).

Влада давала зрозуміти, що основою портфеля фонду стануть сім великих держпідприємств із банківської (Bank Mandiri, Bank BRI, Bank BNI), гірничодобувної, енергетичної (Pertamina, PLN) і телекомунікаційної галузей (Telkom Indonesia).

Danantara управлятиме активами приблизно на $600 млрд, зокрема від уже наявного суверенного фонду Indonesia Investment Authority (INA). Очікується, що з часом показник зросте до $982 млрд і дасть змогу Danantara стати четвертим у світі за розміром суверенним фондом після структур Норвегії, ОАЕ і Китаю.

Передбачається, що підконтрольний міністерству фінансів INA буде інтегровано в Danantara, який буде підзвітний безпосередньо президенту. INA було сформовано 2020 року для управління активами і капіталом на $10,5 млрд, але почав роботу наступного року. Запуск Danantara спочатку планували на листопад 2024 року.

 

 

Теги:   Суверенний фонд Індонезія Переглядів:   136

Читайте також:

16.04

ЄБРР підтримає Укрпошту грантом для модульних відділень

16.04

Прессекретареві Трампа поки невідомо, чи відвідає він Україну

15.04

«Укрпошта» оголосила тендер на страхування водіїв із бюджетом понад 2 млн грн