Ризикове страхування в Україні зросло на 12%, страхування життя – на 14%
13.02.2025 11:33![](https://fixygen.ua//storage//26/21/27/22/880_500_67adbcc8d721e.jpg)
Страхові компанії України, що спеціалізуються на ризиковому страхуванні (non-life), у 2024 році збільшили зібрані премії на 12%, а в сегменті страхування життя (life) – на 14%.
Про це повідомив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Олійник на першій цьогорічній зустрічі керівництва центробанку з учасниками страхового ринку, повідомляється на сторінці НБУ у фейсбук.
За його словами, зростання відбувається як у сегменті фізичних осіб, так і юридичних осіб. Значно збільшилися страхові виплати – на 25%, що стосовно премій становить 39% (або на 4 процентних пункти більше, ніж за 2023 рік).
Олійник також повідомив, що загалом у 2024 році страховий ринок скоротився на 36%, оскільки його полишили 36 компаній. Більшість з них вийшли з ринку добровільно шляхом виконання страхового портфеля.
На початку року на ринку залишалося 65 страховиків, з яких 10 – зі сегменту life-страхування. Понад 95% – це платоспроможні страховики як на ринку non-life страхування, так і на ринку страхування життя, наголосив він.
За словами звсупника голови НБУ, відновлення ринку триває, про що свідчить зростання частки прийнятних активів - з 88% до 92% - та приведення системи корпоративного управління до вимог законодавства більшістю страховиків. Також компанії продовжують вживати заходів із впровадження та функціонування ефективної системи внутрішнього контролю.
"За минулий рік страховики привели свою діяльність до вимог нового законодавства, насамперед щодо платоспроможності, розкриття інформації та належного функціонування системи управління. Страховий ринок продовжує якісно розвиватися, дотримуючись усіх вимог законодавства", - костатував він.
Згідно з повідомленням, крім того, на зустрічі також було розглянуто питання запровадження анкети самооцінки, яка стане базою для подальшого дослідження, та оцінки страховиків, подальше вдосконалення звітності, зокрема щомісячної за окремими показниками, а також створення та наповнення реєстру страхових посередників та питання професійної придатності їх навчання, об'єднання зусиль страхових організацій, що сприятиме консолідації позицій ринку та покращить комунікацію з регулятором.
Теги: Ризикове страхування страхування життя Переглядів: 55