В Україні планують запустити програму компенсації будівництва молочних ферм

Ринки 17.02.2025    12:28

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з бізнесом Рівненської області в четвер доручив уряду розробити програму компенсації будівництва молочних ферм, повідомляється на сайті президента.

«Під час зустрічі обговорили регулювання ринку деревини, ефективне використання земель та розвиток молочного тваринництва. Президент доручив урядовцям опрацювати та вирішити ці питання, а також розробити програму компенсації будівництва молочних ферм», - зазначається на сайті Офісу президента.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів на засіданні 3 лютого схвалив концепцію державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року. Згідно з концепцією, державна цільова економічна програма розвитку тваринництва має задовольнити потреби внутрішнього ринку в безпечній та якісній харчовій продукції тваринного походження; створити прогресивні форми підприємницької діяльності та організаційно-економічні умови для мотивованого розвитку галузі тваринництва.

Вона, зокрема, сприятиме розвитку фермерського господарства, що забезпечить подальшу інтеграцію в інфраструктуру аграрного ринку (збільшення частки виробництва продуктів тваринництва від фермерських господарств у категорії підприємств до 10%). Крім того, програма стимулюватиме розвиток потужностей з переробки продуктів тваринництва за рахунок збільшення обсягу надходження молочної сировини на промислову переробку до 6 млн тонн.

Очікується, що запропонований урядом комплекс заходів сприятиме стабілізації та збільшенню поголів'я сільськогосподарських тварин, зокрема, за рахунок забезпечення галузі тваринництва племінними (генетичними) ресурсами українського походження: великої рогатої худоби - до 50%, свиней - до 50%, коней - до 70%, овець - до 80%, кіз - до 50%, птиці - до 50%, бджіл - до 100%).

Концепція держпрограми спрямована на забезпечення стабільного ветеринарно-санітарного стану, біологічної, інфекційної та інвазійної безпеки тваринницьких об'єктів і запобігання негативним екологічним наслідкам виробничої діяльності тваринницьких підприємств з поводження з побічними продуктами тваринного походження, не призначених для споживання людиною.

У ній також передбачено просування експорту харчових продуктів тваринництва та відкриття нових ринків.

Концепція передбачає підтримку малих і середніх виробників, стимулювання укрупнення та розвитку на кооперативних засадах фермерських та особистих селянських господарств, які можуть бути основними для ремісничої діяльності з переробки та органічного виробництва продукції з використанням прямих каналів реалізації продукції.


 


 

Теги:   молочні ферми компенсації будівництва Переглядів:   127

Читайте також:

20.02

Google.org підтримує два українські університети у програмі з кібербезпеки

19.02

Strategy Inc. подвоїла портфель біткойнів у 2024 році до 447,470 тис. BTC

19.02

Nestlé інвестувала 900 млн грн у фабрики в Україні, збільшивши експорт на 76%