Прем'єр-міністр Індії закликав використати ситуацію для продуктивних переговорів між Україною та Росією
Ринки 16.03.2025 23:29
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що залишається послідовним прихильником ідеї миру, і там «де ми можемо діяти як миротворці, ми з радістю беремо на себе цю відповідальність».
«Тому що Індія - це земля Гаутама Будди і Махатми Ганді. І індійці не схильні до ворожнечі та конфліктів. Натомість ми підтримуємо гармонію... Ми виступаємо за мир. І там, де ми можемо діяти як миротворці, ми з радістю беремо на себе цю відповідальність», - сказав Моді в інтерв'ю для подкасту Лекса Фрідмана, оприлюдненому в неділю.
За словами прем'єра, він має добрі стосунки як з Україною, так і з Росією.
«Я маю близькі стосунки як із Росією, так і з Україною. Я можу сидіти з президентом Путіним і говорити, що зараз не час для війни. І я також можу по-дружньому сказати президенту Зеленському, що, брате, незалежно від того, скільки людей стоїть із тобою у світі, на полі бою ніколи не буде рішення. Рішення прийде тільки тоді, коли і Україна, і Росія сядуть за стіл переговорів», - сказав глава уряду Індії.
«Спочатку знайти мир було складно, але нинішня ситуація надає можливість для змістовних і продуктивних переговорів між Україною та Росією», - наголосив Моді.
За його словами, війна принесла «багато страждань, постраждав навіть Глобальний Південь». «Світ бореться з кризою продовольства, палива та добрив. Отже, світова спільнота має об'єднатися в прагненні до миру. Що стосується мене, то я завжди стверджував, що я на боці миру. Я не є нейтральним. У мене є позиція, і це - мир. І мир - це те, до чого я прагну», - резюмував Моді.
Теги: Росія Індія переговори Переглядів: 78