ФАО підтримало українське Міністерство аграрної політики щодо будівництва малих овочесховищ

Ринки 25.03.2025    19:01

ФАО підтримало ініціативу Міністерства аграрної політики та продовольства щодо будівництва малих овочесховищ потужністю від 20 до 1000 тонн, насамперед - на прифронтових територіях Харківської та Миколаївської областей, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

«Сьогодні в Україні до 35% вирощеної продукції втрачається через відсутність належних умов зберігання. Вирішуємо цю проблему! Спільно з ФАО запускаємо будівництво сучасних овочесховищ потужністю від 20 до 1000 тонн, насамперед - на прифронтових територіях Харківської та Миколаївської областей», - написав він у телеграм-каналі.

Міністр пояснив, що кожне мале сховище дає можливість працювати близько 150 малим фермерам. Навколо нього створюються нові робочі місця та кооперації. Крім того, зменшуються втрати врожаю, що критично важливо для продовольчої безпеки.

Коваль додав, що після запуску проєктів по малих сховищах, почнуться будівництва великих багатосекційних об'єктів, якими зможуть користуватися не тільки фермери, а й бізнес, супермаркети та соціальні установи - лікарні, школи тощо.

«Моя мета як міністра - щоб ці овочесховища стали основою для розвитку кооперативного руху серед аграріїв», - наголосив міністр.

Крім того, команда міністерства обговорила з регіональним керівником програми для Європи та Центральної Азії ФАО Раймундом Єле та в.о. глави офісу ФАО в Україні Мохаммедом Азукою новий проєкт підтримки аграріїв з виробництва біогазу та електроенергії з агробіомаси.

«Розвиток біоенергетики - це не тільки енергетична незалежність, а й можливість додаткового заробітку для фермерів», - резюмував міністр.


 

 

Теги:   ФАО Міністерство аграрної політики будівництво овочесховищ Переглядів:   87

Читайте також:

25.03

Kingfisher Plc скоротила прибуток та виручку за 2024/25 фінансовий рік

25.03

Державний борг Естонії зріс до 23,6% ВВП у 2024 році

25.03

«Укрнафта» оголосила тендер на ДМС із бюджетом 183 млн грн