Ferrexpo у 2024 році наростила продажі на 64% завдяки морському експорту з України

Металургія 10.04.2025    14:30

Гірничорудна компанія Ferrexpo з активами в Україні за підсумками 2024 року збільшила загальний обсяг продаж залізорудної продукції на 64% порівняно з попереднім роком - до 6,8 млн тонн, у Європу – на 26%, до 5,3 млн тонн.

Згідно з річним звітом компанії, продажі зросли головним чином через відновлення роботи українських чорноморських портів - це забезпечило групу можливість збільшення продажів клієнтам в країнах Близького Сходу і Азії з використанням більших суден, а також переключити частину продажів на європейських клієнтів від більш дорогої залізниці та барж до нижчої вартості морських шляхів.

Також зазначається, що минулого року відносини с преміальними європейськими клієнтами компанії поглибились з підписанням кількох меморандумів про взаєморозуміння щодо вивчення продажу DR-окатишів (прямого відновлення заліза), підвищення якості окатишів і вивчення декарбонізації логістичних маршрутів. Також були підписані меморандуми про взаєморозуміння з клієнтами в Азії та MENA.

У 2025 році компанія має намір, поки це безпечно та економічно вигідно, продовжувати експорт своєї продукції з українських чорноморських портів - це означає, що поки Європа залишається основним регіональним ринком, група також продовжуватиме продажі в Китай та у інші країни Азії, а також зростаючої клієнтської бази в MENA.

Згідно зі звітом, незважаючи на численні логістичні проблеми, зокрема перевезенню вантажів по Одеській області, компанії вдалося забезпечити стабільний транспортний процес протягом 2024 року. 84% усіх внутрішніх залізничних перевезень виконано лише власним парком залізничних вагонів групи, і 16% - за допомогою сторонніх операторів.

Як зазначив голова правління Полтавського ГЗК, керівник операційної діяльності Ferrexpo в Україні Віктор Лотоус, важливу роль відіграли власні ремонтні потужності у забезпеченні безперебійного транспортування. Практично існуючі потужності компанії повністю покривають потреби в обслуговуванні, ремонті та переобладнанні залізничних вагонів, що зменшує залежність від сторонніх підрядників і забезпечує високий рівень наявність рухомого складу.

Важливий фактор, який може вплинути на майбутні витрати, є ініціатива "УЗ" провести індексацію тарифів, що ймовірно призведе до підвищення вартості транспортування. Ferrexpo уважно аналізує потенційний вплив цього рішення, розглядаючи способи мінімізації витрат, підкреслив Лотоус у звіті.

Він також поінформував, що на Біланівському ГЗК гірничі роботи призупинено у зв'язку із закінченням ліцензії 20 грудня 2024р, але через подовження воєнного стану в Україні термін дії Спецдозволу №3572 для Біланівського родовища автоматично подовжений до закінчення воєнного стану (9 травня 2025 р.). Передбачається, що ще шість місяців буде доступна можливість для подання заяви на подовження.

За його словами, на початку 2024 року було оновлення оцінки запасів Бєланівського родовища, результати були затверджені Держкомісією по мінеральним ресурсам. Відповідно до результатів переоцінки ліцензії, площа Бєланівського родовища була скорочена з 989 до 716 га, площа Біланівського контуру родовища зменшена, бідні руди були списані, а балансові запаси корисних копалин зменшено з 1706 млн тонн до 614 млн тонн. У лютому 2025р надано оновлений спецдозвіл №3572 на Бєланівське родовище.

Компанія продовжує співпрацю з державними органами стосовно розширення ліцензії на Беланівське родовище у зв’язку з продовженням воєнного стануд та внесення змін до Кодексу про надра України аби забезпечити можливість продовження спецдозволу.

СЕО ПГЗК також повідомив, що програми по збільшенню видобутку руди та декарбонізацію залишаються довгостроковими цілями. Початкова програма першої хвилі з нарощування виробничої потужності на 3 млн тонн/рік наразі продовжується на перегляді.

"Настільна робота, в тому числі дослідження оптимізації, триває. Однак, скрізь, де це можливо, інвестиції були відкладено. Тим не менш, незважаючи на триваючу війну, різні проекти капітальних витрат спрямовані на підвищення якості продукції та підвищення ефективності. Наприклад, компанія ввела на фабриці огрудкування технологію зміцнення готових окатишів, одночасно збільшуючи продуктивність і зменшуючи втрати заліза задля економії коштів та скороченню викидів", - констатував Лотоус.

Як повідомлялось, Ferrexpo після відкликання однієї з ліцензій - на розвідку Галещинського (Кременчуцького) родовища залізистих кварцитів - у зв'язку з потраплянням під санкції Біланівського ГЗК, програла у Верховному суді справу про відновлення ліцензії.

Ferrexpo - залізорудна компанія з активами в Україні. Ferrеxpo належить 100% акцій ПрАТ "Полтавський ГЗК", 100%-ва частка ТОВ "Єристівський ГЗК" і 99,9%-ва - ТОВ "Біланівський ГЗК".

Теги:   Ferrexpo продажі морський експорт Переглядів:   125

Читайте також:

11.04

Експорт титанових руд з України обвалився на 88% – до 277 тонн

11.04

ДМЗ скоротив випуск прокату на 44%

11.04

Україна збільшила експорт металобрухту до 81 тис. тонн