Експорт агропродукції скоротився на 29% - УКАБ

Агро Ринки 03.08.2023    11:44 Експорт продукції аграрного сектору України в липні 2023 року скоротився на 29% порівняно з червнем - до 3,7 млн тонн унаслідок неможливості перетину транспортом кордону через черги, повідомив Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

"Невтішні результати експорту насамперед пояснюються зупинкою роботи "зернового коридору" 18 липня, а також його низькою активністю ще до припинення терміну дії. У липні 2023 року цим каналом було експортовано всього 292 тис. тонн (агропродукції - ІФ-У). Також негативний вплив на обсяги експорту мали обстріли Росією інфраструктури річкових портів Дунаю", - йдеться в повідомленні.

У структурі експорту сільгосппродукції в липні порівняно з червнем аналітики УКАБ відзначили 40%-ве скорочення вивезення зернових культур (2,3 млн тонн), де на частку кукурудзи припало 51% поставок, пшениці - 36%, ячменю - 13%.

Падіння показника на 12% показали також витягнуті при виготовленні рослинних олій макухи: їх у липні експортовано 320,7 тис. тонн. На частку соняшникової макухи припав 91%, соєвої - 9%.

Водночас аналітики відзначили зростання на 37% експорту олійних культур - до 330 тис. тонн. На частку ріпаку припало 73%, соєвих бобів - 23%, насіння соняшнику - 3%.

Позитивну динаміку, згідно з даними УКАБ, продемонстрував і експорт рослинних олій - 549,4 тис. тонн, що на 7% вище червневого показника. Частка соняшникової олії склала 92%, ріпакової та соєвої - по 4%.

"Найбільше падіння обсягів експорту продемонстрували позиції, що мають значну вагу за відносно невисокої вартості. Здебільшого вони експортувалися в рамках дії "Чорноморської зернової ініціативи". Це зернові культури та макухи", - підкреслили в бізнес-асоціації.

Зростання обсягу експорту олійних культур аналітики пояснили початком збору врожаю і стартом його вивезення з країни.

"Відсутність можливості експорту через морські порти, руйнування інфраструктури морських портів Одеської області та річкових портів Дунаю, ризик продовження заборони на імпорт низки української агропромислової продукції в сусідні країни ЄС дуже негативно позначаться на нашому подальшому експорті. Ми зможемо вивозити продукцію не тоді, коли цього потребує світ, а тоді, коли матимемо змогу, при цьому зі значно більшими логістичними витратами", - резюмували в УКАБ, водночас наголосивши: відновлення вільного судноплавства необхідне як Україні, так і світу.
Теги:   експорт агропродукція Переглядів:   235

Читайте також:

04.01

Україна 2024 року досягла довоєнного рівня агроекспорту в $24,5 млрд

03.01

Україна обмежила імпорт м'ясної продукції з країн ЄС через АЧС

02.01

Фермери Польщі завтра проведуть акцію протесту проти політики ЄС