Південнокорейці виступають проти зброї для України під час візиту посланця

Ринки 27.11.2024    14:21

Як показують нещодавні опитування, жителі Південної Кореї залишаються широко налаштованими проти прямих поставок зброї Україні, незважаючи на нові міжнародні запити Києва та столиць союзників після того, як стало відомо, що північнокорейські війська допомагають Росії.
Україна звернулася до Сеула з проханням про надання різних видів озброєнь, і Сеул відповів, що може розглянути можливість надання такої допомоги в залежності від майбутніх кроків Росії та Північної Кореї.
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим зустрілася з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолом у середу, повідомив офіс Юна, на тлі повідомлень у ЗМІ про те, що метою візиту було отримати підтримку у вигляді зброї.
«Ні урядові Південної Кореї, який планує постачання зброї в Україну», - було написано на плакаті, який тримала невелика група протестувальників, що зібралася біля офісу Юна в столиці.
Обидві сторони домовилися продовжувати обмін інформацією про відправку військ Північної Кореї до Росії, а також про обмін технологіями та зброєю між ними, йдеться в заяві офісу Юна.
Делегація також зустрілася з радником з питань національної безпеки Сеула Шин Вон Сіком і міністром оборони Кім Йонг Хюном та обговорила співпрацю між Сеулом і Києвом.
Україна планує надіслати Сеулу детальний запит про надання зброї, включаючи артилерію та систему протиповітряної оборони, заявив президент Володимир Зеленський в жовтневому інтерв'ю південнокорейській телекомпанії KBS.
Західний дипломат повідомив Reuters, що кулуарні дискусії були зосереджені на системах протиповітряної оборони, призначених для збивання літаків і ракет, але перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США цього місяця внесла невизначеність у ці переговори.
Юн, який вже бореться з рекордно низьким рейтингом довіри через внутрішні скандали, стикається з широкою опозицією південнокорейської громадськості до ідеї озброєння України, як показують опитування.
Більшість південнокорейців розглядають зростаючі військові зв'язки між Пхеньяном і Москвою як загрозу, як показало жовтневе опитування Gallup Korea, але 82% виступають проти надання військової допомоги, в тому числі зброї.
«Для південнокорейського уряду буде менше користі від продовження підтримки (військової допомоги), коли внутрішня підтримка буде незначною, а відносини з наступним урядом США можуть погіршитися», - сказав Ян Ук, аналітик Інституту політичних досліджень “Асан”.
Низький рейтинг довіри до Юна, а також слабка підтримка громадськості щодо постачання зброї є тягарем, який підриває його мандат у сфері зовнішньої політики, додав він.
Громадськість, яка здебільшого не відчуває серйозності війни в Україні, швидше за все, зосередиться на негативних наслідках у разі прямого втручання Півдня, сказав Ян.
На відміну від сусідньої Японії, яка також уникає прямого озброєння Києва, Південна Корея є одним з найбільших світових експортерів зброї і уклала великі і вигідні оборонні угоди з сусідами України.
Південна Корея надала Україні машини для розмінування, бронежилети та іншу нелетальну допомогу і не виключає постачання зброї Києву, особливо після того, як Сеул і Вашингтон повідомили про відправку тисяч північнокорейських військових до Росії.
Головна опозиційна Демократична партія (ДП) розкритикувала уряд за те, що він не виключає надання допомоги зброєю, і закликала його шукати схвалення таких рішень у парламенті.
ДП має більшість у парламенті після переконливої перемоги на квітневих виборах, але експерти кажуть, що президент може обійти парламент і надати летальну зброю іншій країні в обхід нього.
В інтерв'ю російському інформаційному агентству ТАСС заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко заявив, що зв'язки між Сеулом і Москвою будуть «повністю зруйновані», якщо Південна Корея постачатиме зброю Україні.
Росія повинна спочатку запитати себе, що вона надає Північній Кореї в обмін на відправку військ Пхеньяну і як це загрожує безпеці Південної Кореї, заявив високопоставлений представник південнокорейського МЗС на брифінгу в середу, відповідаючи на запитання про коментарі.
Реакція Сеула залежить від дій Росії та Північної Кореї, додав чиновник на умовах анонімності.

https://www.reuters.com/world/south-koreans-remain-opposed-sending-arms-ukraine-2024-11-27/
 


 

Теги:   Південна Корея зброя для України Переглядів:   68

Читайте також:

27.11

HP знизила чистий прибуток на 7%, акції впали на 7%

27.11

Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок

27.11

Центральна виборча комісія оголосила тендер на КАСКО та ОСЦПВ