Аналітика від компанії «КІНТО»
Обзоры рынка
25.05.2012
За результатами торгової сесії у четвер, 24 травня, індекс Української біржі знизився на 1,34% до поточного значення 1065,82. Обсяг торгів на фондовому ринку Української біржі склав 33,1 млн. грн., з яких лише 10 млн. припало на ринок заявок. Таким чином, активність на вітчизняному фондовому ринку поступово знижується й надалі, що лише підвищує волатильність цін на акції. У четвер не знижувались у ціні лише індексні акції BAVL (+1,35%) та USCB (+0,97%). Торги по інших акціях з індексу закрились у «червоній зоні», найбільше зниження показали акції CEEN (-4,02%), MSICH (-3,61%) та AVDK (-2,37%).
Наші очікування по відскоку, нажаль, справдились практично для всіх основних світових фондових індексів, але тільки не для індексу Української біржі. Така антикореляція пов’язана з підвищеним політичним ризиком всередині країни. Останнім часом у західних ЗМІ з’явилось чимало негативної інформації про владу України, в результаті чого інвестиційний клімат країни постійно погіршується. Через це інвестори-нерезиденти дивляться на наш ринок, як ринок з невиправдано високими ризиками і наразі ніяких інвестицій, особливо через фондовий ринок, не здійснюють. Можливо за інших умов у світовій економіці та фінансах, вони робили б певні спроби, але розуміють, що і на розвинених ринках ризики зараз теж високі, тому вся їх увага сконцентрована саме там.
У четвер ми побачили ряд важливих макроекономічних даних з найбільших економік світу. В Китаї та ЄС дещо знизилися індекси менеджерів з постачання в обробній промисловості HSBC, а в ЄС, окрім цього, знизився аналогічний індекс і в сфері послуг.
Спостерігалось зниження й індексу настроїв IFO та індексу поточних умов IFO у Німеччині. Було опубліковано й переглянуту динаміку ВВП Великобританії за 1-й квартал поточного року – перша оцінка говорила про зниження на 0,2% за квартал, а переглянута оцінка говорить вже про зниження на 0,3%. Що ж стосується кількості первинних заявок за допомогою по безробіттю у США, то значення цього показника не змінилось по відношенню до попереднього, і становить, очікуваних аналітиками, 370 тисяч.
Незважаючи на негативні значення опублікованих макро-економічних показників, західноєвропейські фондові індекси вирішили дещо відіграти у четвер значне зниження цін, яке спостерігалося одним днем раніше. Цьому сприяли і заяви високо-посадовців Єврозони про бажання і надалі бачити Грецію у складі валютного союзу, а у вирішенні її поточних економічних проблем вони готові допомогти.
Сьогодні важливих макроекономічних даних буде вже значно менше, тому ринки ще більше будуть прив’язуватись до політичного фактору. Зранку, станом на 9 годину, азійські фондові індекси та ф'ючерси на американські бенчмарки демонструють незначне зниження.
Коментар КІНТО по акціях ПАТ «УкрАВТО»
Упродовж останнього місяця торгів динаміка ціни акцій Укравто виявилась кращою за динаміку індексу УБ на 11,6%. На тримісячному інтервалі різниця склала менше 1 в.п. За останній тиждень ціна акції знизилась на 23% до 37,6 грн., а сама динаміка зниження була гіршою за низхідний тренд індексу УБ на цьому ж інтервалі на 18 в.п.
23 травня (при обсягу торгів на УБ близько 500 грн.) ціна акції досягла мінімуму останнього тижня на рівні 25 грн. і вже станом на 24 травня зросла до рівня 37,6 грн. (при обсягу торгів 9496 грн.) Таким чином спостерігаємо суттєве зниження ціни акції емітента, що відбувається при відносно низькому обсягу торгів.
У березні 2012 року обсяги виробництва легкових авто на асоційованому ПАТ «ЗАЗ» зросли на 25% порівняно з лютим 2012 року, до 2450 авто. Однак, у 1 кв. 2012 р. порівняно з 1кв. 2011 р. підприємство знизило обсяг випуску легкових авто на 42%, до 7973 одиниць. Частково така динаміка спричинена проблема
з постачанням автокомплектів Чорним Морем (порти якого замерзали на початку року), частково слабким відновленням попиту на вітчизняні авто, адже споживачі дедалі більше віддають перевагу іноземним авто.
Так, за результатами продажів за 4 міс. 2012 р. лідерство утримує автомобільна марка Hyundai з обсягом продажу 6955 авто. Автомарки ВАЗ та ЗАЗ займають 2-ге та 4-те місця з результатом 6547 і 4894 авто відповідно. Непоганий старт продажів демонструє нова вітчизняна модель ЗАЗ VIDA , вже продано перші 100 авто, 96 з яких – у квітні. П’ятірку лідерів замикає KIA, продавши 4795 авто.
Динаміка фінансових результатів компанії за 2011 рік традиційно демонструє «цікавий» тренд. У 2011-му році компанії вдалося збільшити обсяги реалізації своєї продукції на 9% порівняно з 2010-м роком, до 2919 млн. грн. В той же час валовий прибуток і прибуток за EBITDA суттєво знижуються на 21% та 86%, до
326 млн. грн. та 16 млн. грн. відповідно. Чистий прибуток за цей же період зріс на 69,5%, до 1287 млн. грн. Очевидно, причиною цього стали надходження від неопераційної діяльності.
При сьогоднішній ціні близько 37 грн. акції корпорації торгуються з трейлінговими коефіцієнтами EV/S = 0,24; EV/EBITDA = 45,1; P/E = 1,9. Високий показник EV/EBITDA компанії зумовлений збитком за EBITDA в 4 кв. 2011 р. в розмірі 67 млн. грн.
Фундаментальна оцінка компанії на сьогодні, з урахуванням високого інвестиційного ризику, вказує на відносно низький потенціал росту, тому рекомендуємо тримати акції ПАТ «УкрАВТО».