Аграрный эксперт предлагает новый концепт формирования рынка земли
Агро Ринки Думки 08.07.2022 14:14Якщо у суспільства не має мети, то це звичайний соціум, який живе за однаковими правилами чи має певні спільні ознаки – такий же соціум, як і стадо баранів.
Про громадянське суспільство говорять давно. Для пересічного громадянина, якщо він і чув про громадянське суспільство, це щось там у якихось експертів та у якихось вчених для їх експертно-наукової роботи, й до реального життя це не має ніякого стосунку.
Що ж таке громадянське суспільство? Це суспільство, яке має спільну мету й активно хоче її досягти. Це суспільство недержавного впливу. Воно може як підтримувати владу, так і протидіяти їй.
Розвинуте громадянське суспільство – необхідний елемент демократії й ознака державності. Розвинуте громадянське суспільство здатне реалізовувати суспільні інтереси й впливати на формування влади.
Розвиток в Україні громадянського суспільства – практичний шлях до європейської інтеграції.
Не дивно, що питанням розвитку громадянського суспільства в Україні опікуються Європейські країни.
Рівень розвиненості громадянського суспільства визначається рівнем мети, поставлених завдань, сформованих методів, механізмів та інструментів для досягнення мети.
Громадянське суспільство є сукупністю об’єднань громадян. Тому об’єднання громадян є первинною складовою громадянського суспільства.
Штучне створення об’єднань з громадян, які не мають спільної сталої мети чи створення штучних об’єднань, стало причиною відсутності відчуття чи сприйняття українцями громадянського суспільства, як чогось важливого у формуванні та розвитку суспільних процесів.
Для розвитку громадянського суспільства необхідні реальні об’єднання громадян, які мають суспільно важливу й корисну мету, поставлені завдання, сформовані методи, розроблені механізми та дієві інструменти для досягнення мети.
Спільнота власників землі сільськогосподарського призначення – потенційне об’єднання громадян – суспільство, яке відповідає всім критеріям та вимогам, які висуває розвиток громадянського суспільства.
Для спільноти власників землі легко визначити мету, відповідно до якої зробити постановку завдань, сформувати методи, розробити механізми та реалізувати їх у можливі засоби (інструменти).
Мета для будь-якого власника землі полягає в збільшенні доходу від землі та забезпечення дбайливого ставлення до землі – тобто дохід від землі має бути оптимально ефективним.
Серед завдань об’єднання власників землі є перехід до публічного організованого самостійного господарювання на землі, яке забезпечує будь-якому власнику землі незалежно від віку, фінансових, матеріальних чи організаційних можливостей здійснювати самостійне господарювання й отримувати максимально можливий прибуток від користування землею.
На сьогоднішній день реалізація самостійного господарювання й його розвиток може відбуватись без участі й допомоги держави.
Об’єднання власників землі для розвитку самостійного господарювання на землі найпотужніший крок до розвитку громадянського суспільства в Україні.
Для прискорення процесу переходу до самостійного господарювання на землі необхідні зміни законодавства, які полягатимуть в припиненні порушення прав власників землі, створення для власників землі сприятливих можливостей для самостійного господарювання, серед яких надання власникам землі права розривати договір оренди землі за власним волевиявленням. Зазначене прискорення – це теж завдання об’єднання власників землі.
Враховуючи те, що власників сільськогосподарської землі в Україні понад 5 мільйонів, то об’єднання власників землі є найбільш потужною спільнотою в Україні.
При цьому є дивним, що влада заглядає до рота кільком сотням орендарів й ублажає їх інтереси й забаганки, й робить це так само завзято, як і російські окупанти.
Можливо хоч представники європейської спільноти перестануть робити помилки влади й повернуться обличчям о мільйонів власників землі та членів їх родин.
Роман Головін, голова Всеукраїнського об`єднання власників землі
Теги: рынок земли концепт Головін Переглядів: 1179